Środowiskowy Dom Samopomocy Gniewkowo

Zajęcia terapeutyczne połączone z historią regionu. Taką formułę przyjęto w ŚDS nawiązując do 106 rocznicy wyzwolenia Gniewkowa. Terapeuci przygotowali zajęcia rozwijające pomysłowość i aktywizujące mieszkańców.

Dom Pomocy Społecznej Toruń

Mieszkańcy DPS-u oglądali w Szkole Podstawowej nr 9 w Toruniu Jasełka. Przedstawienie, pełne humoru, ciepła przygotowali uczniowie klasy 5A. To bardzo ważne aby pomagać i nieść dobre słowo.

Dom Pomocy Społecznej Przystań

Twórczo, ciekawie i wesoło – zajęcia z arteterapii przeniosły nas do świata zwierząt z wierszy Jana Brzechwy. Żuk, żaba …. wcielanie się w różne role, to dla nas wspaniała zabawa.

Korowód Wesołego Klauna

W DPS Tursk dzień pełen ruchu i uśmiechów. Kolorowy korowód z muzyką przemierzał korytarze naszego DOMU. Odwiedzaliśmy mieszkańców dzieląc się radością i słodkościami.

Dom Pomocy Społecznej w Bobrku

Czas spędzony w Oświęcimskim Centrum Kultury w miniony piątek zapamiętamy na długo. Warto było posłuchać młodych artystów, uczestników XIX Konkurs Kolęd Polskich i Pastorałek „Hej Kolęda, Kolęda”.

Dom Pomocy Społecznej w Krośnie

𝗧𝗮𝗷𝗴𝗮 & 𝗚𝗮𝗯𝗿𝘆𝘀𝗶𝗮 odwiedziły mieszkańców DPS-u. Doskonałe połączenie majestatycznej sylwetki i łagodnego usposobienia. Zajęcia z psem rasy Nowofunland wzbudziły ogromne zainteresowanie

Dom Pomocy Społecznej Poraj.

Uczniowie pobliskiej szkoły podstawowej pod kierunkiem Elżbiety Sitek i Moniki Benduskiej – Balwierz, przygowowali przedstawienie „Niesforny Staś”.

Dom Pomocy Społecznej w Tursku.

„Posiadamy wolne miejsca dla osób przewlekle, somatycznie chorych”. Zamieszczamy tą informację na podstawie strony DPS w Tursku. LINK do ogłoszenia

Uproszczenie wnioskowania o zasiłek opiekuńczy.

Propozycja Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zakłada uproszczenie procedur składania wniosków o zasiłki. Nowoczesne rozwiązania, dokumenty przekazywane elektronicznie. Informacja na podstawie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Źródło.

Dom Pomocy Społecznej Rokitno

Zima i czas zabaw na śniegu. Mieszkańcy ośrodka radośnie spędzają czas i bawią się pięknie. Nowy Rok przywitali przy muzyce i pysznym poczęstunku. Niech 2026 przyniesie jeszcze więcej radości i spokoju!