DPS_tlo
Izabela Staroń i Anna Garczarek muzycznie w DPS im. s. M. Benodyny Koterbianki
20 czerwca w naszym Domu Pomocy Społecznej im. s. M. Benodyny Koterbianki w Ostrowie Wielkopolskim odbył się niezwykły koncert. Tego dnia gościliśmy Izabelę Staroń oraz Annę Garczarek, które urzekły nas swoimi niebiańskimi głosami. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem ich talentu.
... zobacz więcej

2024-06-25

Pikników czas… w DPS w Jaworznie
Czerwiec to czas pikników. Nasi przyjaciele z Domu Pomocy Społecznej w Mysłowicach zaprosili nas na wspólną biesiadę. Jak zwykle było fantastycznie. Dziękujemy !!!
... zobacz więcej

2024-06-24

Spektakl - "Tam, gdzie serca łączą się w jedno"
12 czerwca 2024r. Siostry z Mieszkankami DPS w Irenie miały okazję zobaczyć piękny spektakl taneczny, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli.
... zobacz więcej

2024-06-21

IV Spotkania z Piosenką w Dąbrowie Rusieckiej
16 czerwiec 2023r.- IV Spotkania z Piosenką – Dąbrowa Rusiecka Zostaliśmy zaproszeni przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej. Spotkanie organizowane było w ramach cyklu pt. "Spotkanie z Piosenką".
... zobacz więcej

2024-06-20

Zaborska Olimpiada Sportowa w Brusach
13.06.2024 r. WTZ „Promyk” wzięły udział w XII Zaborskiej Olimpiadzie Sportowej Osób Niepełnosprawnych w Brusach. Nasza reprezentacja zawodników mierzyła się z szeregiem sportowych konkurencji indywidualnych i grupowych.
... zobacz więcej

2024-06-19

Z podopiecznymi DPS Kochłowy 1 na planie indyjskiego filmu “Bollywood”
Korzystając z zaproszenia Domu Pomocy Społecznej w Rzetni 12 czerwca 2024r. przenieśliśmy się na “Plan indyjskiego filmu Bollywood”. Bollywood to potoczna nazwa całego przemysłu filmowego Indii, to także hinduski odpowiednik amerykańskiego Hollywood’u.
... zobacz więcej

2024-06-18

XXI Festiwal Działań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych w Staszowie
Dnia 11 czerwca mieszkańcy Domu w Sobowie uczestniczyli w XXI Festiwalu Działań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych. Impreza artystyczna, której organizatorem był Staszowski Ośrodek Kultury, odbyła się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Staszowie.
... zobacz więcej

2024-06-17

Sąsiedzki Piknik Integracyjny w DPS Czerna
W minioną sobotę na terenie Naszego Domu miało miejsce niezwykłe wydarzenie „Sąsiedzki Piknik Integracyjny Mieszkańców DPS oraz Dzieci i Młodzieży z Czernej – Dobro, Przyjaźń, Szacunek na dzikim zachodzie”. Wszyscy przybyli bawili się znakomicie i korzystali z niezliczonych atrakcji.
... zobacz więcej

2024-06-14

Tydzień bibliotek w DPS Milicz
W maju 2024 r. w Bibliotece Publicznej obchodzony był tydzień bibliotek. Na zaproszenie Pani Moniki wybraliśmy się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej w Miliczu. Było wspaniale. Zwiedzaliśmy bibliotekę, wypożyczaliśmy i kupowaliśmy używane książki.
... zobacz więcej

2024-06-13

Ogólnopolski Miting Lekkoatletyczny – Festiwal Rzutów dla Osób Niepełnosprawnych
9 czerwca - 6 „orłów, sokołów, herosów” z DPS Lubuczewo wróciło z Ogólnopolskiego Mitingu Lekkoatletycznego – Festiwal Rzutów dla Osób Niepełnosprawnych. Zawody odbyły się w bardzo urokliwym miejscu, jakim jest Ośrodek Szkoleniowo – Rehabilitacyjny „Mausz” w Ostrów Mausz.
... zobacz więcej

2024-06-12

Fundacja Libertatem zaprasza na ostatnie WEBINARY przed wakacjami.
- w dniu 20 czerwca - Działalność Zespołu terapeutyczno - opiekuńczego w DPS. - w dniu 21 czerwca - 2 procedury psychiatryczne w DPS (ograniczenie wyjść i przymus bezpośredni). Koszt udziału w szkoleniu to 90 zł od osoby. Zgłoszenia na poszczególne webinary należy dokonywać na adres mailowy: szkolenia@fundacjalibertatem.pl W treści maila należy podać: imię i nazwiska Uczestnika, dane do faktury i adres mailowy do wysłania linka. Informacja telefoniczna pod numerami telefonów: 517-418-928 lub 502-770-831. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
... zobacz więcej

2024-06-11

"Weselisko" w DPS im. Świętego Brata Alberta
5 czerwca 2024 roku nasz Dom odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 99 w Warszawie. Podczas spotkania goście zaprezentowali przedstawienie pod tytułem "Weselisko" oraz śpiewali wspólne piosenki.
... zobacz więcej

2024-06-10

Wspólne popołudnie z przedszkolakami w DPS "Kombatant"
Lubimy takie spotkania. Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 306 im. ks. Jana Twardowskiego w Warszawie narobiły niezłego zamieszania w naszym ogrodzie.
... zobacz więcej

2024-06-07

Spotkanie przy grillu w DPS Rzeszów
Pogoda sprzyja toteż tym razem grill odbył się w naszej Filii przy ul. Łabędziej, a uczestniczyli w nim również nasi mieszkańcy i uczestnicy Ośrodka Wsparcia.
... zobacz więcej

2024-06-06

Zimne lody w DPS Sopot
Zimne lody dla ochłody❄️… Dzisiaj tak właśnie u nas było. Podczas naszych warsztatów przygotowaliśmy pyszne😋, aromatyczne, pachnące latem i miętą lody.
... zobacz więcej

2024-06-05

Kwiaty z drutu w DPS Dąbrowa
Z drutu formujemy kwiaty, na które potem naciągamy pocięte rajstopy. Z tak zrobionych kwiatów powstają piękne kompozycje.
... zobacz więcej

2024-06-04

Coroczny Piknik Rodzinny w naszym domu!
W słoneczne przedpołudnie, 26 maja 2024 roku, w Domu Pomocy Społecznej w Bramkach odbył się coroczny Dzień Rodziny. Ze względu na trwające na naszym terenie inwestycje, przybrał on bardziej piknikową formę, która spotkała się z entuzjazmem naszych niezwykle licznych gości.
... zobacz więcej

2024-06-03

Zaproszenie na XXVI spotkanie rodzinne w DPS w Suchorączku
Społeczność Domu Pomocy Społecznej zaprasza rodziny i znajomych Mieszkańców na XXVI „Spotkania Rodzinne”, które odbędą się dnia 8 czerwca 2024 r. o godzinie 10:00.
... zobacz więcej

2024-05-31

Dzień Matki w DPS Czarne
Dzień Matki to wyjątkowe święto, podczas którego dziękujemy naszym mamom za ich miłość. Wyrażamy wdzięczność i pamięć.
... zobacz więcej

2024-05-31

Dom Pomocy Społecznej "Dom Seniora" Kostrzyn nad Odrą
Tradycyjnie każdy czwartek w "Domu Seniora" należy do terapii muzyką. Kolejny, majowy czwartek był wyjątkową okazją nasz instruktor muzyczny, Jan Piśko, obchodził urodziny. W "Dniu Urodzin": Wszystkiego Najlepszego Panie Janie, życzymy Panu, aby każdy moment był dla Pana jak ulubiona melodia, która niesie ze sobą szczęście, radość i spokój. 100 lat..
... zobacz więcej

2024-05-22

Sprzątanie Dębna
14 maja uczestniczyliśmy w akcji sprzątania Świata, a ściślej sprzątania Dębna. Akcja została zainicjowana przez naszego nowego radnego. Brali w niej udział mieszkańcy wsi, dzieci, które akurat z racji egzaminów klas 8-ych miały dni wolne oraz nasi podopieczni.
... zobacz więcej

2024-05-20

II- TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO w Wiśniowej Górze
Wspaniała zabawa podczas Spotkania Integracyjnego w DPS w Wiśniowej Górze, gdzie odbyły się zawody gry w tenisa stołowego. Nasz Dom reprezentował Pan Daniel, który zajął 4 miejsce.
... zobacz więcej

2024-05-17

Warsztaty pszczelarskie w DPS w Sobowie
W poniedziałek 20.05.obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji w naszym Domu odbyły się warsztaty pszczelarski, na które przybył pan Piotr Stępień, pszczelarz i właściciel pasieki.
... zobacz więcej

2024-05-16

Wizyta w Jezioranach
Podopieczni DPS w Nowej Wsi Ełckiej uczestniczyli w zabawie z okazji XVI Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, którą zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełno-SPRAWNYCH działające przy Domu Pomocy Społecznej w Jezioranach.
... zobacz więcej

2024-05-15

Zajęcia gimnastykujące umysł
W czwartek, 9 maja, uczniowie – wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Graboszycach wraz ze swoimi szkolnymi opiekunami zorganizowali na terenie ośrodka Caritas w Zatorze zajęcia aktywizujące umysł.
... zobacz więcej

2024-05-14

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek
12.05. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek. Radości, zdrowia i satysfakcji z pracy życzy zespół ARISCO.
... zobacz więcej

2024-05-13

Nordic walking w DPS Rzeszów
Nordic walking to całoroczna forma aktywności ruchowej. Przeciwdziała monotonii dnia codziennego, relaksuje, poprawia nastrój i pozytywnie uzależnia.
... zobacz więcej

2024-05-13

Otwarcie sezonu grillowego w DPS "Przyjaznych Serc"
Rozpoczęliśmy sezon grillowania. W doborowym towarzystwie Mieszkańców i personelu Domu zajadaliśmy przysmaki z grillowego stołu.
... zobacz więcej

2024-05-10

Wiosennie w DPS Marszałki
Gdy pogoda dopisuje lubimy spędzać czas na zewnątrz, siedzimy w słoneczku i podziwiamy nasze piękne rabaty.
... zobacz więcej

2024-05-09

Międzynarodowy dzień bez diety w DPS Sopot
6 Maja to międzynarodowy dzień bez diety. Aby właściwie dzień ten celebrować wspólnie z naszą panią dietetyk p. Karoliną postanowiliśmy zdrowo i smacznie grillować.
... zobacz więcej

2024-05-08

Wyjazd na kręgle w DPS w Czernej
W ramach treningu umiejętności spędzania czasu wolnego, nasi Mieszkańcy mieli ogromną przyjemność aktywnie spędzić wolny czas na kręgielni, rozgrywając emocjonującą rozgrywkę.
... zobacz więcej

2024-05-07

Wystawa kolekcji broni Zbigniewa Półtoraka w DPS im. s. M. Benodyny Koterbianki
18 kwietnia w naszym Domu odbyła się wystawa historycznej i współczesnej broni palnej. Swoją ogromną kolekcję zaprezentował mieszkańcom Zbigniew Półtorak.
... zobacz więcej

2024-05-06

Wycieczka pociągiem do Poznania
Grupa mieszkańców DPS w Dąbrowie, wraz z terapeutą, udała się na wycieczkę do Poznania. Zwiedziliśmy Starówkę, zobaczyliśmy Koziołki Poznańskie na wieży Ratusza, Zamek Królewski i Kościół Św. Stanisława.
... zobacz więcej

2024-04-29

DPS TURSK - TURNIEJ WARCABOWY
Jak co roku przyszedł czas na zmagania naszych mieszkańców w Turnieju Warcabowym. Nasi zawodnicy cały rok trenują taktykę, by wreszcie sprawdzić swoją formę w zawodach. W tym roku spotkali się weterani warcabowych zmagań, zwycięzcy z ostatnich lat, ale także debiutanci co nas niezmiernie cieszy. Turniej wygrał Pan Mirek, drugi był Pan Feliks, na trzecim miejscu uplasował się zeszłoroczny zwycięzca - Pan Adolf. Najważniejsza dla nas jak zwykle była dobra zabawa i szczypta rywalizacji.
... zobacz więcej

2024-04-26

Kwiecień w DPS Kostrzyn nad Odrą
Kwiecień to spotkania i warsztaty, które pozytywnie wpływają na mieszkańców. "Zaczynamy naszą podróż - uczymy się dbać o naszą ziemię", "Zobacz, to piękna Ziemia i jej wspaniali Mieszkańcy". Na twarzach mieszkańców gości uśmiech a poczucie własnej wartości i samodzielności wpływa na ich samopoczucie.
... zobacz więcej

2024-04-25

Spotkanie Czytelniczego Klubu Seniora w DPS Milicz
W kwietniu odbyło się spotkanie Czytelniczego Klubu Seniora. Tym razem tematem spotkania była biografia  profesora Jan Miodka.
... zobacz więcej

2024-04-24

Brain Health Polska w SOPOCIE
Przez kilka dni kwietnia DPS Sopot gościł członków Grupy Brain Health Polska z Pomorza, Szczecina, Poznania, Nowego Jorku i San Francisco. Wymieniono doświadczenia z organizacji terapii i badań osób żyjących z demencją. Magda Kaczmarska, stypendystką Global Brain Health Institute poprowadziła zajęcia taneczne dla grupy seniorów, które na co dzień prowadzi w Domach Seniora w Nowym Yorku.
... zobacz więcej

2024-04-23

Dom Pomocy Społecznej w Brwilnie
Mieszkańcy DPS-u przenieśli się do świata bajek. A to za sprawą odwiedzin m.in. Lalki Trudi, Małej Syrenki, Pana Węża i Świnki Pepe. Amatorski „Teatr Ziarenko”, działający przy DPS w Brwilnie, pod przewodnictwem Pani Natalii Komnackiej, zaprezentował spektakl „Witajcie w Naszej bajce”. Mieszkańcy wcielili się w bajkowe postacie, wprawiając nas w doskonałe humory, a to oznacza, że spektakl był bardzo udany.
... zobacz więcej

2024-04-23

Kącik malarski w DPS Wiśniowa Góra
Tak niewiele potrzeba by z kilku elementów powstała ciekawa wiosenna praca plastyczna. Mieszkańcy wymalowali całe pola tęczowych tulipanów. Wiosna zawitała na całego.
... zobacz więcej

2024-04-19

Gry planszowe z wolontariuszami w DPS w Zatorze
Gry planszowe z wolontariuszami z SP z Graboszyc 11 kwietna ponownie odwiedzili nas uczniowie – wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Graboszycach.
... zobacz więcej

2024-04-17

Wiosenne spotkanie w DPS w Bielawie
Pełne energii przedszkolaki z Akacjowego Wzgórza z Łagiewnik wraz z nauczycielami umilały nam dzisiejsze przedpołudnie swoim występem artystycznym.
... zobacz więcej

2024-04-16

Akcja sprzątania lasu we wsi Kozarze
W zorganizowanej przez Dom Pomocy Społecznej w Kozarzach akcji sprzątania lasu uczestniczyło 50 osób.
... zobacz więcej

2024-04-15

Występ artystyczny w DPS Rzeszów
11.04.2024 r. mieszkańcy naszej Filii obejrzeli program artystyczny pt. "Demeter i Kora-cztery pory roku", który przedstawiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Rzeszowie.
... zobacz więcej

2024-04-12

Wiosenne porządki w DPS w Czernej
Tradycyjnie jak co roku, wraz z nadejściem wiosny, Mieszkańcy z pomocą terapeutów porządkowali teren wokół Domu.
... zobacz więcej

2024-04-11

Quiz muzyczny w DPS w Lubuczewie
Mówią, że "muzyka łagodzi obyczaje". Idąc tym tropem zorganizowaliśmy quiz muzyczny na wzór popularnego teleturnieju "Jaka to melodia?"
... zobacz więcej

2024-04-10

Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Drzewicy
2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Również mieszkańcy Domu w Drzewicy przyłączyli się do tej akcji.
... zobacz więcej

2024-04-08

Dom Pomocy Społecznej w Dąbrowie
Podopieczni wraz z terapeutą przygotowali piękną dekorację Grobu Pańskiego w kaplicy DPS-u. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom okolicznych wsi, mieszkańcom COM I MW w Dąbrowie za datki na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego.
... zobacz więcej

2024-04-03

Dps Bulowice
Czas Świąt Wielkiej Nocy, to czas radości i nadziej, mieszkańcy DPS-u przygotowali świąteczne dekoracje. Zapraszamy do odwiedzin strony DPS-u.
... zobacz więcej

2024-04-02

Dom Pomocy Społecznej Tursk
Wielkanoc to czas dzielenia się symbolicznym jajkiem lub czekoladowym „zajączkiem”, jednak najważniejsza jest świąteczna atmosfera radości oraz wspólnie spędzonych chwil ...
... zobacz więcej

2024-04-01

Spotkanie świąteczne w DPS Rzeszów
26.03.2024 nasi mieszkańcy wzięli udział w wielkanocnych warsztatach plastycznych pod kierunkiem studentek z Koła Naukowego "Studencki Krąg Korczakowski" działającego przy Uniwersytecie Rzeszowskim.
... zobacz więcej

2024-03-29

POŻAR W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ w Przytocku
Dnia 10 marca funkcjonowanie Domu zaburzył pożar, który poważnie zniszczył jedno skrzydło obiektu wraz z poszyciem dachowym. Wyłączone zostały dwie grupy mieszkalne oraz pomieszczenia socjalne, terapeutyczne i ciągi komunikacyjne. Wymagany jest kapitalny remont a w związku z tym bardzo duże nakłady finansowe. W imieniu DPS-u prosimy o wsparcie. Na stronie DPS PRZYTOCKO znajdą Państwo dodatkowe informacje.
... zobacz więcej

2024-03-25

Trening Bocci
Pensjonariusze DPS Nr 1 w Lęborku przygotowują się do turnieju Bocci.
... zobacz więcej

2024-03-22

Zaprawa w srebrnym wieku
Mieszkańcy DPS w Ząbkowicach Śląskich uczestniczyli w piątkowych warsztatach prowadzonych przez panią Justynę Topolską.
... zobacz więcej

2024-03-21

Dom Pomocy Społecznej nr 2 w Krośnie
Zajęcia kulinarne i eksperymenty z mniej znanymi daniami, takimi jak fuczki. W Krośnie lubią poeksperymentować i wrócić do sprawdzonych i lubianych przepisów takich jak gofry, tosty, zapiekanki czy pierogi. Tradycją jest to, że raz w miesiącu przygotowujemy na zajęciach tort na urodziny naszych mieszkańców.
... zobacz więcej

2024-03-18

Domówka z okazji Dnia Kobiet w DPS Milicz
W dniu 8 marca 2024 r w godzinach popołudniowych w naszym domu odbyła się domówka, którą zorganizowała  grupa mieszkańców (przyjaciół).
... zobacz więcej

2024-03-15

„Wiosenne przebudzenie” DPS SOPOT
Warsztaty kulinarne, tym razem pod hasłem „ wiosenne przebudzenie”. Podczas warsztatów z panią dietetyk przygotowaliśmy zdrową sałatkę.🥗 Obecność młodych liści szpinaku spowodowała, że sałatka dostarczyła nam zdrowego chlorofilu.
... zobacz więcej

2024-03-13

Wiosenne wianki w DPS Sopocie.
Przygotowując nasz Dom na Wielkanoc robiliśmy kolejne ozdoby. Tym razem wianki ze świeżych gałązek, ze wstążkami i kolorowymi jajeczkami.
... zobacz więcej

2024-03-12

Wszystkim Paniom same serdeczności
Administracja portalu DPS.PL składa wszystkim Paniom serdeczne życzenia zdrowia i radości.
... zobacz więcej

2024-03-08

"Fundacja LIBERTATEM zaprasza na marcowe WEBINARY.
12 marca 2024r. - „Czy DPS może pozyskać środki unijne i pod jakimi warunkami” – w godzinach od 17.00 – 19.00, koszt udziału 70 zł od adresu mailowego. Prowadząca: Joanna Jeleniewska - ekspert w dziedzinie realizacji projektów finansowanych ze Środków UE, realizator projektów w domach pomocy społecznej. 13 marca 2024r. - „Superwizja dla Pracowników Domów Pomocy Społecznej” - w godzinach od 10.00 – 13.00, koszt udziału 70 zł od uczestnika. Prowadząca: Jadwiga Pauli - posiada uprawnienia coacha – certyfikat ICC, doświadczony i certyfikowany superwizor pracy socjalnej. Uwielbia górskie wędrówki i wyprawy rowerowe. 14 marca 2024r. - "Obowiązki DPS wynikające z procesu usamodzielnienia mieszkańca" - w godzinach od 11.00 – 13.00, koszt udziału 70 zł od adresu mailowego. Prowadząca: Joanna Jeleniewska - ekspert zajmujący się problematyką usamodzielnienia mieszkańca DPS, autorka publikacji, współautorka podręcznika dotyczącego usamodzielnienia mieszkańca. Ponadto Fundacja organizuje dwa webinary w zakresie praw mieszkańca - szkolenie spełniające wymagania wynikające z rozporządzenia w sprawie domów pomocy społecznej. - 15 marca 2024r. - w godzinach od 11.00 - 13.00, koszt udziału 25 zł od uczestnika szkolenia. - 22 marca 2024r. - w godzinach od 11.00 - 13.00, koszt udziału 25 zł od uczestnika szkolenia. Zgłoszenia mailowe: szkolenia@fundacjalibertatem.pl w treści maila: imię i nazwisko Uczestnika, dane do faktury oraz adres mailowy do wysłania linka. Szczegółowe informacje na stronie www.fundacjalibertatem.pl Informacja telefoniczna: 517-418-928 lub 502-770-831"
... zobacz więcej

2024-03-07

Szkolenie z OSP Luchowo
W sobotę domownicy DPS w Dębnie uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez OSP Luchowo. Szkolenie miało charakter profilaktyczny, a dotyczyło procedury zdarzeń nadzwyczajnych.
... zobacz więcej

2024-03-06

Wizyta studyjna z Bydgoszczy
Mieszkańcy DPS w Sopocie mieli przyjemność gościć przedstawicieli Zespołu Domów Pomocy Społecznej i Ośrodków Wsparcia z Bydgoszczy.
... zobacz więcej

2024-03-05

Flota Domu Pomocy Społecznej w Kozarzach powiększyła się o nowy samochód marki Ford Transit Custom Kombi 320 L2H1.
... zobacz więcej

2024-03-05

Bajki terapeutyczne w DPS „Chemik”
22 lutego mieliśmy przyjemność gościć grupę dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 280 w ramach akcji „Dzieci czytają Seniorom”.
... zobacz więcej

2024-02-29

Forum Pracowników Pomocy Społecznej
w dniach 26 - 27 luty w Auli Uniwersytetu Śląskiego, na wydziale Teologicznym odbyło się Forum Praktyków Pomocy Społecznej. Zapraszamy wkrótce do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia.
... zobacz więcej

2024-02-28

Wycieczka do Postolina
W słoneczny piątek 16 lutego 2024 r. wybraliśmy się na spontaniczną wycieczkę do parku w Postolinie. Naszym celem było odnalezienie zwiastunów nadchodzącej wiosny.
... zobacz więcej

2024-02-26

Magic Show
Magiczny dzień, a to za sprawą artysty estradowego pana Roberta Szablewskiego z programem iluzji, którego mogliśmy dzisiaj gościć w naszym Domu.
... zobacz więcej

2024-02-23

Koncert walentynkowy w DPS Kombatant
W tym roku postanowiliśmy zorganizować Walentynkowy koncert życzeń – inspirowany kultowym programem z lat 70.
... zobacz więcej

2024-02-21

Występy w DPS w Nowej Wsi Ełckiej.
XXI Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych p.t. „Obyczaje i obrzędy karnawałowe i świąt Bożego Narodzenia”.
... zobacz więcej

2024-02-19

Środa Popielcowa w DPS w Pleszewie
Środa Popielcowa 14 lutego jest początkiem Wielkiego Postu. Tradycyjnie, zgodnie ze zwyczajem w tym dniu podczas mszy odbyło się posypanie głów popiołem na znak pokuty.
... zobacz więcej

2024-02-16

Walentynki w WTZ dla mieszkańców DPS Czarne
Uczestnicy naszych WTZ zawsze pamiętają, że „Walentynki są raz w roku, pełne szczęścia i uroku…” .
... zobacz więcej

2024-02-15

Bal Seniora w hali MCKiS
W Tłusty Czwartek – tłusta zabawa. Szalona zabawa na Balu Maskowym dla Seniorów nie mogła się obyć bez seniorów z DPS w Jaworznie.
... zobacz więcej

2024-02-14

Międzynarodowy Dzień Pizzy
9 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Pizzy. W DPS w Pleszewie również obchodziliśmy to święto, zajadając się tym pysznym, włoskim smakołykiem.
... zobacz więcej

2024-02-13

Współpraca DPS w Pleszewie z PTOF
Bardzo miło nam poinformować o nawiązaniu współpracy z Polskim Towarzystwem Opieki Farmaceutycznej.
... zobacz więcej

2024-02-12

Tłusty Czwartek w DPS Rzeszów
W Tłusty Czwartek jak nakazuje tradycja spożywa się pączki. W naszym Domu oraz Ośrodku Wsparcia tradycji stało się zadość i nasi mieszkańcy jak również uczestnicy Ośrodka Wsparcia zajadali się pączkami, faworkami i oponkami przy wspólnej kawie i herbacie, które wcześniej przygotowali pod czujnym okiem terapeutów.
... zobacz więcej

2024-02-09

Karnawał z DPS Mysłowice
Karnawał trwa, więc dlaczego nie skorzystać z zaproszenia na wspólną zabawę z mieszkańcami DPS w Mysłowicach. Jak zawsze u Was było smacznie i z przytupem. Nie oszczędzaliśmy nóg !!!
... zobacz więcej

2024-02-07

Skarpetki dla Babci i Dziadka w DPS w Ostrowie Wielkopolskim
Szkoła Podstawowa nr 11 im. Mirosława Ferića w Ostrowie Wielkopolskim przygotowała dla naszych mieszkańców wspaniałe upominki w postaci ciepłych skarpet.
... zobacz więcej

2024-02-06

Dary dla podopiecznych DPS w Rąbieniu
W styczniu przedstawicielki grona nauczycielskiego z Gimanzjum im. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich przekazały dla naszych mieszkańcow zebrane przez uczniów i pracowników gimnazjum rzeczy, wśród nich ręczniki i pościel.
... zobacz więcej

2024-02-02

Styczniowe urodziny mieszkańców w DPS w Jaworznie
W tym roku pierwszy raz świętowaliśmy urodziny naszych mieszkańców. Jak zawsze zadbaliśmy o tort i dobrą atmosferę. Wspólnie odśpiewaliśmy “Sto lat” dla solenizantów i życzyliśmy wszystkim spełnienia marzeń.
... zobacz więcej

2024-02-01

Wyjście do kina z podopiecznymi DPS w Ząbkowicach Śląskich
Dnia 24 stycznia mieszkańcy naszego Domu wraz z opiekunami wybrali się do kina na film pt. “Akademia Pana Kleksa”.
... zobacz więcej

2024-01-31

Przedpremierowy występ Kółka Teatralnego
26.01.2024r. w DPS Nr 1 w Lęborku odbył się przedpremierowy występ kółka teatralnego z przedstawieniem pt.: "Przedświąteczna gorączka", który to jutro nasi Mieszkańcy zaprezentują na XIX Miejskim Przeglądzie Jasełek 2024 r. Trzymamy kciuki za miejsce na podium :)
... zobacz więcej

2024-01-29

Urodziny w DPS
Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, spotkał się z Marią Kośmińską - Błaszczyk - byłą dyrektor DPS przy ul. Konarskiego, aktualnie mieszkanką placówki. Złożył jej życzenia z okazji 90 urodzin.
... zobacz więcej

2024-01-26

Przedszkolaki w DPS  im. s. M. Benodyny Koterbianki
Dzieci z pobliskiego przedszkola mieszczącego się na ulicy Staroprzygodzkiej odwiedziły naszych mieszkańców.
... zobacz więcej

2024-01-25

Jasełka w wykonaniu uczniów z Mierzeszyna w DPS „Leśny” w Zaskoczynie
Mieliśmy zaszczyt gościć uczniów młodszych klas z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Mierzeszyna. Dzieci zaprezentowały jasełka, podczas których wprawiły nas w magiczny nastrój, przybliżając historię Bożego Narodzenia.
... zobacz więcej

2024-01-24

Zabawa karnawałowa w DPS Nr 1 w Lęborku
Karnawał to wspaniały czas przepełniony muzyką i szaloną zabawą. Dla naszych mieszkańców to niezwykły dzień, na który czekają wiele tygodni.
... zobacz więcej

2024-01-23

Dzień Babci i Dziadka w DPS w Sopocie
Przepis na doskonały Dzień Babci i Dziadka? To przede wszystkim pyszne ciasto, kawa oraz wspaniały występ dzieci z Przedszkola nr 2 w Sopocie.
... zobacz więcej

2024-01-22

Prace Mieszkańców DPS w Kozarzach
Mieszkańcy DPS w Kozarzach wystawili swoje prace wykonane techniką haftu diamentowego.
... zobacz więcej

2024-01-22

Świąteczna Warszawa
13 stycznia pensjonariusze DPS w Niegowie wybrali się do Warszawy na spotkanie Dobroczyńców w seminarium na Krakowskim Przedmieściu.
... zobacz więcej

2024-01-19

My się zimy nie boimy – wolny czas w DPS „Leśny”
Gdy na dworze skrzypi mróz i śnieg białą kołderką otula nasz ”Leśny”, my, na przekór zimowej aurze, wychodzimy by ogrzać się przy cieple płomieni. To dobra okazja by miło spędzić czas wolny na świeżym powietrzu.
... zobacz więcej

2024-01-18

Kolęda w DPS im. L. i A. Helclów
11 stycznia w godzinach popołudniowych z wizytą duszpasterską oraz błogosławieństwem na cały rok licznie do nas przybyli po kolędzie księża z naszej Parafii św. Floriana w Krakowie.
... zobacz więcej

2024-01-17

Spektakl „Księżycowe opowieści”
Dnia 12.01.2024r. podopieczni DPS w Iwoniczu wybrali się na spektakl teatralny pod tytułem „Księżycowe opowieści” wystawiany przez Teatr Maska w Rzeszowie.
... zobacz więcej

2024-01-16

Wspólne kolędowanie
Pensjonariusze DPS w Mielżynie kolędowali wraz z klerykami z diecezji gnieźnieńskiej oraz wolontariuszami.
... zobacz więcej

2024-01-15

Jasełka 2024 w DPS w Ząbkowicach Śląskich.
Serdecznie dziękujemy uczniom Szkoły Podstawowej w Budzowie z filią w Grodziszczu oraz pani Renacie Kojder-Szkaradek za przygotowanie i zrealizowanie przedstawienia” Jasełka 2024″.
... zobacz więcej

2024-01-10

Powitanie Nowego Roku w DPS „Przyjaznych Serc” w Płocku
Sylwester to świetna okazja na świętowanie do białego rana. Mieszkańcy Naszego Domu w szampańskich nastrojach i szałowych kreacjach przywitali Nowy Rok już 29 grudnia 2023r.
... zobacz więcej

2024-01-08

Sylwester i podsumowanie roku
Sylwester to inaczej wigilia Nowego Roku. Tego dnia żegna się to co było, co się wydarzyło i wita się to co nowe.
... zobacz więcej

2024-01-05

Dom Pomocy Społecznej w Dąbrowie.
100 ANIOŁÓW NA ŚWIĘTA DLA NASZYCH MIESZKAŃCÓW Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych z Gminnego Przedszkola w Jeżowie wykonały dla naszych Mieszkańców ANIOŁY. Aniołki sprawiły wiele radości naszym Podopiecznym. To wspaniały prezent dla Mieszkańców.
... zobacz więcej

2024-01-04

Dom Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta w Krakowie
Dziękujemy za zaproszenie, poczęstunek i wspólne kolędowanie Sąsiadom "zza płotu" Rodzinny Ogród Działkowy "Dębniki" w Krakowie, przygotował dla mieszkańców DPS poczęstunek i zaprosił na wspólne kolędowanie. Dziękujemy za miło spędzony czas.
... zobacz więcej

2024-01-04

Zabawa Bożonarodzeniowa
W DPS w Nowej Wsi Ełckiej odbyła się poświąteczna zabawa. Wszyscy mieszkańcy bawili się doskonale.
... zobacz więcej

2023-12-30

Zimowe aktywności u królowej Jadzi w DPS Romera w Szczecinie
Grudzień okazał się baaaaardzo przyjemnym i ciekawym miesiącem. Mieliśmy mnóstwo atrakcji, ale zanim o nich, warto wspomnieć, że przecież codziennie spotykamy się, żeby zadbać o naszą kondycję fizyczną, która pod okiem fizjoterapeutki wypełnia nasz przedpołudniowy czas.
... zobacz więcej

2023-12-28

8. świąteczny numer Gazetki "Nasz Dom"
22.12.2023r. w DPS Nr 1 w Lęborku ukazał się świąteczny, ósmy numer gazetki "Nasz Dom ". Zapraszamy do czytania.
... zobacz więcej

2023-12-27

Świąteczne przedstawienie
Mieszkańcy DPS „Leśny” w Zaskoczynie mieli wielką przyjemność zasiadać na szkolnej widowni wraz z Panią poseł Magdaleną Sroką oraz uczniami tejże szkoły i obejrzeć wyjątkowe przedstawienie.
... zobacz więcej

2023-12-21

Coraz bliżej święta...
Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego pensjonariusze DPS w Barczewie przystroili świąteczne drzewka oraz udekorowali cały Dom świątecznymi ozdobami.
... zobacz więcej

2023-12-20

Święty Mikołaj odwiedził seniorów w DPS w Białymstoku
Fundacja Biedronki podarowała nam produkty, z których stworzyliśmy przepiękne prezenty dla naszych podopiecznych. W skład paczek weszły: śliwki w czekoladzie, ptasie mleczko, miód, żel pod prysznic, herbata, kawa i ciastka.
... zobacz więcej

2023-12-20

Uczestnik „THE VOICE KIDS” w DPS w Ostrowie Wielkopolskim
14 grudnia gościliśmy Szymona Tokarskiego, który był uczestnikiem programu rozrywkowego „The voice kids”. Opowiedział nam o swojej muzycznej przygodzie.
... zobacz więcej

2023-12-18

Przedstawienie teatralne „WILKOŁAJ” w wykonaniu teatru „Pudełko” z Ełku
Mieszkańców DPS w Nowej Wsi Ełckiej odwiedziła trupa teatralna z przedstawieniem „Wilkołaj”. Wszyscy wyśmienicie się bawili.
... zobacz więcej

2023-12-17

Sesja mikołajkowa
W Centrum Aktywności Seniora w Więcborku czekała na mieszkańców DPS w Suchorączku miła niespodzianka. Zdolny i radosny Elf Paweł Węgrzyn stworzył niepowtarzalną i pełną mikołajkowej magii sesję zdjęciową.
... zobacz więcej

2023-12-14

Choinka w DPS Milicz
Dziękujemy serdecznie Nadleśnictwu Milicz  za obdarowanie nas piękną żywą choinką. Będzie stała w honorowym miejscu  w naszej stołówce. Jak co roku w dniu 24 XII  zasiądziemy do wspólnej wieczerzy wigilijnej.
... zobacz więcej

2023-12-12

Wizyta Świętego Mikołaja w DPS w Łagiewnikach
W dniu 6 grudnia 2023 roku mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Łagiewnikach odwiedził Święty Mikołaj. Wszyscy podopieczni zostali obdarowani prezentami.
... zobacz więcej

2023-12-11

Mikołaj w WTZ „Promyk”
06.12.2023 r. Mikołaj, jak wiadomo, odwiedza nie tylko dzieci. Gościliśmy go również w WTZ „Promyk”, nie był sam, towarzyszyła mu nasza pani Dyrektor . Wszyscy byli grzeczni, więc dla każdego uczestnika przywiózł słodkie prezenty.
... zobacz więcej

2023-12-07

Herbatka na zimowe południa
01.12. mieszkańcy DPS w Bielawie mieli przyjemność gościć wolontariuszy wraz opiekunem p. Alicją Wszołek z SP w Niemczy. Uczniowie przekazali podopiecznym różnorodne herbaty, które posłużą seniorom podczas długich zimowych dni…
... zobacz więcej

2023-12-06

Zabawa Andrzejkowa w DPS Marszałki
28 listopada zaprosiliśmy Mieszkańców oraz pracowników naszego Domu Pomocy Społecznej na zabawę andrzejową pełną wróżb i magii. Na uczestników zabawy czekały liczne atrakcje : lanie wosku czy cukierkowe wróżby wraz z przepowiedniami, słodki poczęstunek oraz zabawa taneczna.
... zobacz więcej

2023-12-05

Dom Pomocy Społecznej w Zielonej Górze
Pozytywnych wibracji dostarczyły naszym mieszkańcom cheerleaderki - grupa taneczna z SP nr 17 „Good Vibes”. Dziękujemy za dużą dawkę uśmiechu i pozytywnej energii.
... zobacz więcej

2023-12-04

Występ taneczny ”Tańczących Nutek” z Mierzeszyna
Dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Mierzeszyna odwiedziły DPS „Leśny” w Zaskoczynie umilając podopiecznym czas swoimi występami. Młode tancerki wniosły do naszego domu wiele radości i ciepła.
... zobacz więcej

2023-11-29

Dzień Pracownika Socjalnego
W Domu Pomocy Społecznej w Kozarzach uroczyście obchodziliśmy Dzień Pracownika Socjalnego. Wyróżnionym pracownikom Starosta Pan Bogdan Zieliński wręczył przyznane nagrody.  https://www.dpskozarze.pl/dzien-pracownika-socjalnego
... zobacz więcej

2023-11-27

Dzień Pracownika Socjalnego
Wszystkim Pracownikom Socjalnym składamy życzenia dalszej owocnej i satysfakcjonującej pracy z podopiecznymi. Dziękujemy, że wkładacie tyle serca w swoją pracę i że, bez względu na wszystko, jesteście z potrzebującymi.
... zobacz więcej

2023-11-21

„ŻYCZENIA DO SPEŁNIENIA”!
Rusza świąteczna akcja Domu Pomocy Społecznej w Wiśniowej Górze pod nazwą: „ŻYCZENIA DO SPEŁNIENIA”! Działanie zapoczątkowane w czasach pandemii stało się piękną świąteczną tradycją, którą pragniemy kontynuować, by sprawić uśmiech podczas wigilijnego spotkania. Otrzymane od Państwa prezenty to nie tylko zwykłe przedmioty - to przyjemne wspomnienia, którą towarzyszą im przez cały rok! Zapraszamy do odwiedzin na Facebook-u i zapoznania się z listami.
... zobacz więcej

2023-11-21

„Re-Kreacje” w DPS Kluzeka
I my zostaliśmy wyróżnieni w konkursie ekologicznym „Re-kreacje”. Suknia stworzona przez mieszkańców prezentowała się przecudownie.
... zobacz więcej

2023-11-20

Odwiedziny dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Ostrzeszowa
14 listopada DPS w Marszałkach odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Ostrzeszowa z programem papieskim (wspólnie odśpiewano „Barkę” trzymając się za ręce) oraz programem niepodległościowym.
... zobacz więcej

2023-11-17

Poetycki poranek z poetką Eugenią Zawidzką
W DPS im. s.M.Benodyny Koterbianki w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie z Eugenią Zawidzką, poetką, autorką opowiadań, bajek, tekstów piosenek.
... zobacz więcej

2023-11-16

Święto Niepodległości w DPS w Czernej
W dniu 09.11.2023 r odbyły się uroczyste obchody z Okazji Narodowego Święta Niepodległości, które przy pomocy terapeutów przygotowali mieszkańcy Naszego Domu. Obchody rozpoczęły się uroczystym odśpiewaniem hymnu narodowego po czym ze sceny dobiegały nuty patriotycznych, narodowych pieśni jak i recytowane wiersze.
... zobacz więcej

2023-11-15

Wyjazd na grzybobranie do Warzyna
W dniu  7.11.2023 r. grupa mieszkańców DPS w Inowrocławiu, wraz z instruktorem terapii  zajęciowej, wzięła udział w pikniku ,,Warzyńska jesień” organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Warzynie. Mieszkańcy z ogromnym zaangażowaniem zbierali grzyby.
... zobacz więcej

2023-11-14

Święto Niepodległości w DPS TURSK
W bardzo podniosły i uroczysty sposób obchodzono święto 11 listopada w Domu Pomocy w Tursku. Już kilka dni wcześniej przygotowano kotyliony i dekoracje. Mieszkańcy uczestniczyli w wielu spotkaniach z okazji Święta Niepodległości.
... zobacz więcej

2023-11-13

Zmiany w DPS-ie we Wrześni
7  listopada 2023r. zapisze się na kartach historii DPS we Wrześni. Żegnamy naszą dotychczasową panią dyrektor Olgę Krukowską, a witamy nowego dyrektora pana Jerzego Nowaczyka.
... zobacz więcej

2023-11-10

"Bożonarodzeniowe impresje" w DPS w Lubuczewie
Okres poprzedzający święta jak i same święta wiążą się z wieloma tradycjami, między innymi z pieczeniem pierniczków. Czwarte spotkanie z projektu "Bożonarodzeniowe impresje" miało miejsce w Środowiskowy Dom Samopomocy w Motarzynie, gdzie Mieszkańcy DPS w Lubuczewie wraz z uczestnikami z ŚDS w Motarzynie spotkali się na warsztatach kulinarnych.
... zobacz więcej

2023-11-09

Zajęcia kognitywne
W DPS w Suchorączku odbyły się pierwsze zajęcia kognitywne. Są to zajęcia, polegające na ćwiczeniu własnego mózgu poprzez powtarzanie, wyciąganie wniosków, podejmowaniu decyzji. Podczas tych ćwiczeń grupa spisała się na medal.
... zobacz więcej

2023-11-08

Spotkanie z historią w MOPS w Krakowie
W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości, koło historyczne działające przy MOPS w Krakowie zorganizowało spotkanie, na którym rozmawiano o kulisach wydarzeń z 1918r.
... zobacz więcej

2023-11-07

Jesienne parasole w DPS Ząbkowice Śląskie
Na jesienne, deszczowe dni przygotowaliśmy parasole z papieru. Wszyscy dobrze się bawili, przy okazji miło spędzając czas w swoim towarzystwie.
... zobacz więcej

2023-11-06

Październik w obiektywie…
Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z DPS Caritas Archidiecezji Krakowskiej. FOTORELACJA
... zobacz więcej

2023-11-03

Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…
Zaduszki, to dzień zachęcający do zadumy i wspomnień o tych, których już nie ma pośród nas. To dzień, w którym warto obejrzeć stare fotografie i zapalić świeczkę nieobecnym. Powspominajmy więc…
... zobacz więcej

2023-11-02

Dzień Dyni
Dzień Dyni obchodzimy 31 października. Dla mieszkańców DPS Rzeszów, a także mieszkańców Filii, była to okazja do rozmów na temat wartości odżywczych tego warzywa i jego zastosowania w kuchni, jak również tworzenia dekoracji.
... zobacz więcej

2023-11-02

Dom Pomocy Społecznej w Jonkowie
Deinstytucjonalizacja usług społecznych to temat kolejnego szkolenia, w którym wzięli udział pracownicy DPS-u. Szkolenie przeprowadziła Pani Joanna Jeleniewska z Fundacji Libertatem. Serdecznie dziękujemy za profesjonalne przekazanie wiedzy .
... zobacz więcej

2023-10-30

Dom Pomocy Społecznej w Jonkowie - „Lekarz leczy, natura uzdrawia”.
W Jonkowie mieszkańcy przygotowują przetwory. Pigwa ogrodu trafiła do słoiczków. Przygotowana według tradycyjnej receptury przez wiele „rąk i serc” będzie pysznym dodatkiem do jesiennej herbatki. Naturalny syrop z pigwy wzmocni naszą odporność i pomoże w walce z jesiennymi infekcjami.
... zobacz więcej

2023-10-30

Dom Pomocy Społecznej STRÓŻE
W październiku odbyło się spotkanie z Podolog Zakliczyn Panią Julitą Szczepanik – Malik . Dzięki wygłoszonej prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną mieszkańcy dowiedzieli się czym zajmuje się podolog i na jakie schorzenia podatna jest stopa. Podczas spotkania Pani Julita udzieliła wiele cennych wskazówek dotyczących pielęgnacji stóp, jak dbać o nie w warunkach domowych oraz jakich terapii stosować aby podnieść komfort i jakość życia.
... zobacz więcej

2023-10-27

Dom Pomocy Społecznej Tursk
Październik był bogaty w wydarzenia w DPS Tursk. Tydzień Seniora i, związane z tym wydarzeniem spotkania przy ognisku, zajęcia z dogoterapii czy zabawa dla wszystkich mieszkańców DPS-u to tylko niektóre z działań DPS-u. Dużym zainteresowaniem, jak co roku, cieszył się salon piękności "Potrzeba piękna nie ustaje z wiekiem". Podkreślamy również, że Dom Pomocy Społecznej w Tursku został laureatem VI edycji konkursu "Moje miejsce na ziemi" za realizację projektu "Nasza Plaża".
... zobacz więcej

2023-10-27

Lubuski Tydzień Seniora
Pracownicy i mieszkańcy DPS "Dom Seniora" z Kostrzyna nad Odrą dziękują za aktywne uczestnictwo w "Lubuskim Tygodniu Seniora" wolontariuszom ze szkół podstawowych w Dąbroszynie, Kostrzynie nad Odrą, Przecławiu oraz dzieciom z Miejskiego Przedszkola nr 2
... zobacz więcej

2023-10-26

Światowe Dni Origami w DPS Przystań
Z okazji Światowych Dni Origami życzymy naszemu Mistrzowi Origami wiele wytrwałości, niesłabnącej cierpliwości przy składaniu karteczek, nieustającej weny twórczej, utrzymania formy i ... znalezienia czeladnika 😁, który pomógłby zrealizować wszystkie pomysły, które siedzą już w głowie, a potrzeba tylko tysięcy małych, precyzyjnie złożonych karteczek...
... zobacz więcej

2023-10-26

Rozgrzewające herbaty w DPS w Sopocie
Rozgrzewające herbaty z sokiem z malin, imbirem , goździkami, pomarańczą i cytryną. Uprzyjemniają nam jesienne przedpołudnia oraz pomogą zwalczyć pierwsze objawy przeziębienia poprawiając naszą odporność.
... zobacz więcej

2023-10-25

XX Jubileuszowe Kabaretowe Obryckie Spotkania Artystyczne
12 października podopieczni DPS w Bramkach miał przyjemność, wspólnie z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Obrytem i przedstawicielami lokalnych władz i instytucji, świętować piękny jubileusz Kabaretowych Obryckich Spotkań Artystycznych.
... zobacz więcej

2023-10-25

Europejski Dzień Seniora w DPS w MOPS w Krakowie
Z okazji Europejskiego Dnia Seniora Samorządowe Przedszkole nr 67 im. Polskich Olimpijczyków odwiedziło mieszkańców MOPS w Krakowie.
... zobacz więcej

2023-10-25

Dary jesieni- warsztatowa sesja fotograficzna
Uczestnicy WTZ „Promyk” zaangażowali się w wykonanie dekoracji o tematyce jesiennej, którą z powodzeniem wykorzystali jako tło do pamiątkowej sesji fotograficznej.
... zobacz więcej

2023-10-25

Świętujemy Lubuski Tydzień Seniora
Dziękujemy Miejska Biblioteka Publiczna w Kostrzynie nad Odrą za wspólne kreatywne spotkanie, na którym Mieszkańcy Domu doskonalili technikę Decoupage i Scrapbookingu.🙂🖌
... zobacz więcej

2023-10-20

Dzień gier planszowych w DPS Lubuczewo
10 października obchodziliśmy Dzień Gier Planszowych. Szeroki wybór gier planszowych dał nam możliwość współzawodnictwa i zabawy.
... zobacz więcej

2023-10-13

Dom Pomocy Społecznej "Pogodna Jesień"
Dziś gratka dla wszystkich jesieniar i jesieniarzy. Gościmy na farmie dyń i w mini zoo "Dobronianka"
... zobacz więcej

2023-10-12

Dzień zdrowia psychicznego
10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Po raz kolejny w DPS w Suchorączku zorganizowaliśmy konferencję tematyczną pod hasłem „Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka”.
... zobacz więcej

2023-10-11

Obchody 40-lecia Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”
W tym roku świętujemy obchody 40-lecia Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”. To wyjątkowa okazja, aby podziękować wszystkim mieszkańcom, ich rodzinom, ale również pracownikom, za zaangażowanie i współpracę.
... zobacz więcej

2023-10-09

Zwiedzamy Grudziądz
Korzystając z pięknej, jesiennej pogody mieszkańcy DPS w Lubuczewie postanowili pospacerować i pozwiedzać. Odwiedzili przepiękny Grudziądz. Zobaczyli zaskakującą ilość spichlerzy i przespacerowali się wzdłuż najdłuższej rzeki Polski - Wisły.
... zobacz więcej

2023-10-02

Wspominajki
Wspomnienia to doskonałe narzędzie do stymulacji mózgu, dlatego podopieczni DPS w Sopocie ćwiczyli pamięć sięgając do przeszłości i opowiadając piękne historie.
... zobacz więcej

2023-09-27

Zawody wodno-sportowe w WTZ
21.09.2023 r. słoneczna, wrześniowa pogoda zachęciła uczestników WTZ w DPS Czarne do zorganizowania zawodów sportowych z wodą, balonami i pistoletami wodnymi.
... zobacz więcej

2023-09-26

Pożegnanie lata w Ostrołęce
20 września 2023r. z inicjatywy DPS im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia w Ostrołęce oraz Stowarzyszenia „Jaskółka” odbył się XXVI Przegląd Twórczości Domów Pomocy Społecznej – Pożegnanie Lata 2023. We wspólnej imprezie uczestniczyło również Koło Zainteresowań Artystycznych „Kreatywni” z Kozarzy.
... zobacz więcej

2023-09-25

Spotkanie z WTZ i ŚDS Psoni Koło
Uczestnicy WTZ i ŚDS Psoni Koło w Słupsku, wraz z terapeutami przyjechali z wizytą do DPS w Lubuczewie. Spotkania takie są zawsze mile widziane i potrzebne. Wymiana doświadczeń i poglądów, kreatywne rozmowy oraz sympatyczna atmosfera zawsze rozwijają i motywują do dalszych działań.
... zobacz więcej

2023-09-19

Biesiada Dożynkowa w Domu Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie
Mieszkańcy DPS „Przyjaznych Serc” w Płocku uczestniczyli w Biesiadzie Dożynkowej zorganizowanej przez Dom Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji min.: występ artystyczny, prezentację różnorodnych potraw kulinarnych, foto budkę.
... zobacz więcej

2023-09-18

Żegnamy lato
7 września 2023r. na terenie Obiektów  Sportowo -Rekreacyjnych „Lipówka” odbyła się cykliczna impreza DPS we Wrześni „Pożegnanie lata”. Jest to festyn integracyjny, więc zawitało wielu gości z zaprzyjaźnionych placówek wraz z dyrektorami i kierownikami .
... zobacz więcej

2023-09-15

Degustacja lodów
11.09.2023r. podopieczni MOPS w Krakowie zostali zaproszeni do Lodowego Warsztatu na ul. Madalińskiego na degustację tradycyjnych, rzemieślniczych lodów.
... zobacz więcej

2023-09-14

Wrześniowe grillowanie
Korzystając z pięknej, wrześniowej pogody 12.09.2023 r. mieszkańcy  DPS w Rzeszowie oraz uczestnicy Ośrodka Wsparcia, jak również mieszkańcy Filii przy ul. Łabędziej zgromadzili się, aby wspólnie grillować. Była smaczna kiełbasa, a także kaszanka i różne słodkości.
... zobacz więcej

2023-09-13

Lato odchodzi małymi krokami
Na początku września w DPS w Miliczu odbył się grill dla podopiecznych. W tym dniu dopisała piękna wakacyjna pogoda. Tradycyjnie był koncert życzeń, aerobik przy stole i jedzonko.
... zobacz więcej

2023-09-12

Biesiada przy ognisku
Uczestnicy WTZ w Czarnem zorganizowali wspólną biesiadę przy ognisku. Wszyscy spędzili miło czas piekąc w ogniu kiełbaski i śpiewając biesiadne piosenki.
... zobacz więcej

2023-09-07

Rocznica wybuchu II Wojny Światowej w Bornem Sulinowie
Obchodzimy 84 rocznicę wybuchu najstraszniejszej z wojen czyli II Wojny Światowej. Bardzo interesujący program obchodów przygotowali p. Krysia Sedyk i p.Ryszard Pisarski. Mieszkańcy ze skupieniem towarzyszyli naszym artystom. Dziękujemy za przeżycia i wzruszenia.
... zobacz więcej

2023-09-06

Rajd rowerowy
W ostatnich dniach sierpnia mieszkańcy DPS w Lubuczewie gościli uczestników XIX Rajdu Rowerowego im. Stanisława Kądzieli szlakiem Domów Pomocy Społecznej. Wszyscy odpoczęli, posilili się przygotowanym poczęstunkiem i ruszyli w dalszą trasę.
... zobacz więcej

2023-09-04

„Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek”.
31 sierpnia o godz. 16.00 odbyła się w Naszym Domu próbna ewakuacja mieszkańców i pracowników. Akcja miała na celu sprawdzenie przygotowania placówki na wypadek wystąpienia pożaru lub innych zagrożeń. Wszystkim jednostkom straży pożarnej biorącym udział w ćwiczeniach – tym zawodowym oraz ochotniczym serdecznie dziękujemy za szybkie i sprawne przeprowadzenie akcji. Dzięki wam możemy czuć się bezpiecznie.
... zobacz więcej

2023-09-01

Letnio i radośnie – czyli o spotkaniu przy grillu słów kilka
W letnie popołudnie podopieczni DPS Caritas w Zatorze spotkali się w ogrodzie Domu, aby wspólnie biesiadować i cieszyć się latem. Tańce, rozmowy, pyszne kiełbaski i inne specjały przygotowane na tę okazję przysporzyły wszystkim sporo radości.
... zobacz więcej

2023-08-31

Wyprawa rowerowa
Korzystając z letniej pogody, podopieczni DPS w Suchorączku wybrali się na kolejną wyprawę rowerową.
... zobacz więcej

2023-08-30

Pielgrzymujemy do Sanktuarium w Borku Starym
W Borku Starym, na wzgórzu, położone jest barokowe Sanktuarium z cudownym obrazem Matki Bożej Boreckiej, którym zajmują się oo. Dominikanie. 24.08.2023 r. DPS w Rzeszowie zorganizował wyjazd do tegoż Sanktuarium.
... zobacz więcej

2023-08-29

Zawody wędkarskie w Młotkówku
22 sierpnia 2023 odbyły się po raz kolejny zawody z wędkowania na jeziorze Falmierowskim w Młotkówku. DPS Dębno reprezentowali zapaleni wędkarze – Marcin i Wiesiek.
... zobacz więcej

2023-08-28

Malowanie solą w MOPS w Krakowie
24.08.2023r., po śniadaniu, w MOPS w Krakowie zorganizowano warsztaty malowania solą. Podopieczni chętnie wzięli w nich udział, zwłaszcza że odbywały się na świeżym powietrzu.
... zobacz więcej

2023-08-25

Towarzyskie spotkanie pod chmurką w DPS w Bielawie
21.08.2023r. mieszkańcy DPS udali się do Parku Miejskiego w Bielawie na spotkanie towarzyskie z seniorami z Klubu Senior + z Bielawy. Wśród zieleni, śpiewu ptaków i przedniej atmosfery, kawa, ciasto i lody smakowały wyśmienicie.
... zobacz więcej

2023-08-24

Świąteczne występy zespołu "Krzesławianki"
Dom Pomocy Społecznej im. Władysława Godynia w Krakowie po raz kolejny gościł u siebie zespół folklorystyczny Krzesławianki. Z okazji święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, goście zaśpiewali piękne pieśni maryjne.
... zobacz więcej

2023-08-23

Święto wojska polskiego i Matki Bożej Zielnej
15 sierpnia to wyjątkowa data nie tylko dla żołnierzy, ale także dla wszystkich Polaków. Z tej okazji 14 sierpnia 2023 r.  w Instytucie Pamięci Narodowej mieszkańcy DPS w Rzeszowie oraz Filii przy ul. Łabędziej uczestniczyli w tematycznej prelekcji, którą poprowadził pan dr Jacek Magdoń.
... zobacz więcej

2023-08-22

Turnusy rehabilitacyjne dla seniorów
Dla wszystkich tych, którzy poszukują profesjonalnej pomocy w zakresie rehabilitacji dla seniorów, mamy wyjątkową ofertę. Dom Spokojnej Starości Warszawa wyróżnia się na tle innych placówek tym, że oferuje turnusy rehabilitacyjne skrojone idealnie pod potrzeby seniorów.
... zobacz więcej

2023-08-21

Dom Pomocy Społecznej Klisino
Seniorzy z fili Głubczyce przygotowali wspólnie smakołyki. Podczas takich zajęć poszerzają swoje umiejętności związane z przygotowaniem potraw, chętnie ze sobą współpracują i pomagają sobie wzajemnie. Wszyscy rozkoszowali się ich smakiem
... zobacz więcej

2023-08-17

SENIOR MOBILE w Bornem
W Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie, już są skutery i rowery elektryczne oraz pojazd wolnobieżny. Wiata - tak bardzo potrzebne dla seniorów miejsce spotkań, wymaga jeszcze ostatnich prac montażowych. Krzysztof Lis Starosta Szczecinecki dokonał wstępnych odbiorów, testów sprzętu i jak zapewnia - będzie to niezwykła atrakcja dla mieszkańców miasta, turystów, jak również nowa forma turystyki. Projekt ten, jest dofinansowany w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
... zobacz więcej

2023-08-16

Sezon na grzybobranie w WTZ
Uczestnicy WTZ „Promyk” wybrali się na wycieczkę do lasu w poszukiwaniu grzybów. W pobliskim lesie mogli cieszyć się pięknymi widokami i słoneczną pogodą. Las daje schronienie przed słońcem i skwarem.
... zobacz więcej

2023-08-16

Spacer z kijkami -Nordic Walking
Mieszkańcy DPS w Karniowicach starają się aktywnie spędzać czas, dlatego wędrują z kijkami. Za nimi kolejny aktywny spacer i trochę ćwiczeń.
... zobacz więcej

2023-08-11

Dom Pomocy Społecznej "Dom Seniora" Kostrzyn nad Odrą
Z okazji "MIĘDZYNARODOWEGO DNIA PRZYJAŹNI" Mieszkańcy "Domu Seniora": Pani Barbara Misiak, Pani Maria Okulska, Pan Andrzej Krawczyński oraz Pan Sławomir Droździak wzięli udział w konkursie pod nazwą: "Portret Przyjaciela". Za wspaniałe prace wykonane dowolną techniką otrzymali upominki oraz dyplom.
... zobacz więcej

2023-08-10

XXXI Ełcka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – 03.08.2023
W ostatnich dniach lipca wyruszyła XXXI Ełcka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. 3 sierpnia pielgrzymi zawitali do Nasielska, gdzie wielu mieszkańców miasta przygotowało z tej okazji stoiska z poczęstunkiem. Pośród nich znalazła się także delegacja Mieszkańców i pracowników z DPS im. Jana Pawła II w Nasielsku.
... zobacz więcej

2023-08-09

Dom Pomocy Społecznej Przystań
Tydzień kultury Beskidzkiej w Wiśle Właśnie tam mieszkańcy spędzili sierpniowy dzień. Pyszne tutejsze przysmaki i kąpiel w Wiśle były receptą na wspaniałą zabawę. Dobra zabawa na pierwszym miejscu :)
... zobacz więcej

2023-08-07

Wycieczka podopiecznych DPS w Szczyrzycu
Mieszkańcy DPS w Szczyrzycu pod koniec lipca byli na wycieczce. Zwiedzili Centrum Przyrodniczo – Edukacyjne Brama w Gorce oraz zamek w Niedzicy.
... zobacz więcej

2023-08-03

Koncert zespołu ,,Second Hands”
DPS w Damaszce gościł u siebie grupę muzyczną ,,Second Hands” z Danii. Muzycy dali wspaniały koncert dla mieszkańców i gości.
... zobacz więcej

2023-08-02

DPS Klisino - zajęcia z Kung Fu
Pod koniec lipca w Boboluszkach odbyło się spotkanie z adeptami sztuk walik Kung Fu Wing Chung z Grobnik. Instruktor, Pan Roman Nizio wraz ze swoimi uczniami zademonstrowali nam tajniki samoobrony wprowadzając tym samym w klimat dalekowschodnich sztuk walki inspirowanych Brucem Lee. Podczas pokazu mogliśmy zapoznać się ze sposobami odpierania atakującego nas przeciwnika posługującego się rozmaitymi narzędziami i chwytami...
... zobacz więcej

2023-08-01

Lipcowe zajęcia w DPS Słoneczne Wzgórze w Ryjewie
Mieszkańcy DPS w Ryjewie mieli wiele różnorodnych zajęć w mijającym lipcu. Kiedy tylko była okazja ruszali w teren – byli m.in. nad morzem, w Stegnie oraz w odwiedzinach w Kwidzyńskim Stowarzyszeniu Ochrony Zwierząt „Adopciaki Miłosna”.
... zobacz więcej

2023-07-28

Czas wakacji naszą inspiracją
DPS w Sopocie rozpoczyna się nowe artystyczne wyzwanie dla wielbicieli sztuk plastycznych. Inspiracją jest czas wakacji i urlopów.
... zobacz więcej

2023-07-27

Wakacyjny rejs
W piękny, słoneczny dzień Grupa Mieszkańców DPS w Psarskim wybrała się nad śremskie jezioro. To kolejne spotkanie z Klubem Żeglarskim Odlewnik i kolejna okazja do aktywnego wypoczynku w tak pięknych okolicznościach przyrody.
... zobacz więcej

2023-07-26

Wybory do Samorządu Rady Mieszkańców DPS- Kostrzyn n. Odrą
Na początku lipca odbyły się wybory do Samorządu Rady Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej "Dom Seniora" w Kostrzynie nad Odrą. W skład rady wchodzą: Przewodniczący Rady Mieszkańców Domu, Z-ca Przewodniczącego Rady Mieszkańców Domu, Sekretarz-Skarbnik Rady Mieszkańców Domu oraz trzech Członków Rady Mieszkańców Domu .
... zobacz więcej

2023-07-25

Borne Sulinowo - Bezpieczną przystanią dla Ukrainy
DPS w Bornem Sulinowie, wraz ze stowarzyszeniem "WYPRZEDZIĆ CZAS", realizuje projekt #Bezpieczna przystań dla Ukrainy ". W ramach projektu przystosowywane są miejsca w Domu Pomocy dla potrzeb uchodźców. Integracja przebiega wielopoziomowo, seniorzy z maluchami, Polacy z obywatelami Ukrainy.
... zobacz więcej

2023-07-24

Dni Wielenia
15 lipca rozpoczęły się obchody Dni Ziemi Wieleńskiej. Grupa Mieszkańców Zespołu Domów Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi udała się na kort miejski, aby sprawdzić jakie atrakcje przygotowano na tegoroczne święta. Wśród atrakcji było wesołe miasteczko, kramy z licznymi drobiazgami i kolorowymi zabawkami.
... zobacz więcej

2023-07-21

Spotkanie z alpakami
W dniu 11 lipca 2023r. DPS w Parkoszu gościł niesamowitych gości. Mieszkańców Domu odwiedziły Alpaki z Małej Łąki. To już kolejne spotkanie mieszkańców DPS-u z tymi sympatycznymi zwierzętami.
... zobacz więcej

2023-07-20

Piknik
W dniu 12.07.2023 r. mieszkańcy DPS Rzeszów oraz uczestnicy OW wzięli udział w grillu organizowanym przez Filię przy ul. Łabędziej. Piękna pogoda pozwoliła spędzić ten czas na świeżym powietrzu.
... zobacz więcej

2023-07-19

Lato z PCPR-em w Zambrowie
12.07.2023r. pensjonariusze DPS w Łomży występowali w zambrowskiej Fabryce Jedzenia na pikniku zorganizowanym przez PCPR w Zambrowie. Były piosenki Agnieszki Osieckiej, przedstawienie teatralne oraz muzyczny występ mieszkańców DPS.
... zobacz więcej

2023-07-18

Powitanie lata w DPS Kombatant
Pensjonariusze DPS Kombatant uroczyście powitali lato. Poza Mieszkańcami i ich rodzinami w pikniku brali udział goście z zaprzyjaźnionych placówek: DPS „na Bachusa”, DPS „Leśny” oraz członkinie Bemowskiej Rady Seniorów.
... zobacz więcej

2023-07-17

Wycieczka edukacyjna do Katarzynowa
W czwartek 13.07.2023r. mieszkańcy DPS w Miliczu wybrali się na wycieczkę do Katarzynowa do „Zagrody Pszczółki Przyjaciółki”. Ważnym punktem programu wycieczki była edukacja, degustacja miodów i pyszny poczęstunek.
... zobacz więcej

2023-07-14

Wycieczka nad Milicki Zalew
W dniu 29 VI 2023 r. na zaproszenie Pani Marty Kowal-Kaczmarek (Prezes Fundacji Na Rzecz Ziemi Milickiej) oraz Pani Marty Jamrozik (Kierownik Centrum Wolontariatu Fundacji na Rzecz Ziemi Milickiej) pensjonariusze DPS w Miliczu wybrali się na wycieczkę nad Zalew Milicki. Mieszkańcy DPS obdarowali Panie własnoręcznie wykonanymi upominkami, które powstały podczas  warsztatów krawieckich i florystycznych.
... zobacz więcej

2023-07-13

Piknik integracyjny
Wakacyjny nastrój i rodzinny klimat zapanował 6 lipca 2023 roku w DPS w Lubuczewie. Mieszkańcy Domu wspólnie z Grupą Wsparcia z Gminy Słupsk uczestniczyli w Pikniku Integracyjnym.
... zobacz więcej

2023-07-12

Wycieczka do Szymbarku
Mieszkanki DPS „Leśny” w Zaskoczynie wybrały się do Szymbarku, gdzie poznały historię, język i kulturę Kaszubów. Zobaczyły Dom Sybiraka, najdłuższą deskę świata, Bunkier partyzantów Gryfa Pomorskiego i wiele innych, ciekawych rzeczy oraz miejsc.
... zobacz więcej

2023-07-11

Wycieczka do zwierzyńca „Alpaki Bojano”
Mieszkańcy DPS Nr1 w Lęborku są miłośnikami zwierząt i stąd pomysł na wycieczkę do zwierzyńca "Alpaki Bojano". Podczas wizyty pensjonariusze spędzili niezapomniane chwile na świeżym powietrzu, głaszcząc i karmiąc zwierzęta.
... zobacz więcej

2023-07-10

DPS Borne Sulinowo
Lipiec w DPS Borne Sulinowo rozpoczął się od przyjęcia uczestników pielgrzymki rowerowej do Częstochowy. Uczestnicy mogli chwilę odpocząć w przyjaznym miejscu, no i zostali zaopatrzeni na dalszą drogę.
... zobacz więcej

2023-07-06

Studentki z Niemiec w DPS Zakonu Bonifratrów w Iwoniczu
Dnia 25 czerwca, wieczorem, przyjechały do DPS w Iwoniczu studentki z Niemiec (Straubing), które podjęły naukę jako opiekun osób niepełnosprawnych i, między innymi w DPS Zakonu Bonifratrów w Iwoniczu, odbyły praktykę w tym zawodzie.
... zobacz więcej

2023-07-05

„Tajemnice Krysi”
28.06.2023 MOPS w Krakowie gościł grupę teatralną „Krowodrzanie” z Miejskich Dziennych Domów Pomocy Społecznej. Oglądano spektakl „Tajemnice Krysi”.
... zobacz więcej

2023-07-04

Powitanie lata w kwiatach
21 czerwca, korzystając z zaproszenia mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Jonkowie, pensjonariusze DPS w Barczewie świętowali pierwszy dzień lata. Imprezie towarzyszył występ zespołu „Pokolenia”, który przygrywał do tańca.
... zobacz więcej

2023-07-03

”Aloha! – Hawajskie smaki”- czyli dzień łasucha w Chojnicach
W ramach konkursu kulinarnego kilkanaście DPS- ów z województwa pomorskiego zaprezentowało swoje umiejętności . Pensjonariuszki DPS „Leśny” w Zaskoczynie zajęły pierwsze miejsce w gotowaniu!!!
... zobacz więcej

2023-06-29

XVI Piknik w ogrodzie różanym w DPS w Marszałkach
Dnia 22 czerwca 2023 reprezentanci DPS im. s. M. Benodyny Koterbianki w Ostrowie Wielkopolskim uczestniczyli w XVI Pikniku w Ogrodzie Różanym pod hasłem „U Hrabiny na gospodarstwie” organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Marszałkach. Gospodarze zapewnili uczestnikom moc atrakcji i szereg konkursów.
... zobacz więcej

2023-06-28

Olimpiada sportowa w DPS w Damaszce
W dniu 22.06. br. wspaniali sportowcy z DPS w Lubuczewie wzięli udział w XXVI Dniu Sportu w DPS w Damaszce. Po uroczystym otwarciu i wspólnej rozgrzewce zaczęły się konkurencje sportowe.
... zobacz więcej

2023-06-27

II Wojewódzki Przegląd Piosenki „Na Ludową Nutę” - podsumowanie
W dniu 13 czerwca 2023 r. w godz. 10:00 - 14:30 na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbył się II Wojewódzki Przegląd Piosenki „Na Ludową Nutę”  organizowany przez Stowarzyszenie „Dobrze Być Razem” w partnerstwie z Domem Pomocy Społecznej przy ul. Świerkowej 9 w Białymstoku. Uczestnikami wydarzenia byli mieszkańcy domów pomocy społecznej województwa podlaskiego oraz ich opiekunowie.
... zobacz więcej

2023-06-26

strzałka do góry