dps.pl home O serwisie www.dps.pl Prezentacja Domu Pomocy Spolecznej
       
Domy Pomocy Spolecznej prawo organizacje radar mieszkańcy recenzje oferty swiat extra
 

 

(materiał dodany 18.10.2001)

CZASOPISMO: Nasze Życie - Łódzki Magazyn Osób Niepełnosprawnych

Kliknij, by powiększyć !Kontakt:
Nasze Życie
ul. Gdańska 90 p.318
90-508 Łódź
Tel. (42) 689 04 33

Pismo ma też swoją stronę internetową : www.nasze-zycie.a1.com.pl

(zdjęcie: okładka numeru 4 z 2001 roku)

Przeglądając nowy numer "Naszego Życia" nieodparcie nasuwają się nam refleksje na temat sensowności niektórych działań PFRON-u. Pismo jest przez ten fundusz dofinansowywane, podobnie jak wiele innych w kraju.Zaskakuje jakością (wysoką) papieru i trafia do lokalnego łódzkiego środowiska (z dostępnością bywa różnie). Polska nadal nie może się doczekać reprezentatywnego periodyku o charakterze ogólnopolskim, bo na taki pieniędzy brakuje.

"Nasze życie" jest jedynie kwartalnikiem i obejmuje 20 stron wykorzystanych - jak na potrzeby środowiska - mizernie. Ktoś z zewnątrz nie domyśli się, dlaczego ma w nazwie słowo "łódzki". A może świadczyć o tym ma krótki tekst o sporze między PFRON-em a Łódzką Spółdzielnią Cukierniczą "Rusałka" ?

Reszta materiałów budzi także mieszane uczucia. Jest wkładka prawna, jest porada prawnika, są wskazówki dla ludzi po zawale. Z drugiej strony jest wątpliwej jakości krzyżówka , pean z okazji dziesięciolecia PFRON-u i materiały, które bez problemu znaleźć można w prasie codziennej.

W sumie, twórcom pisma brakuje pomysłów, a do naszych rąk dociera magazyn mało interesujący, nieciekawy graficznie. Nasze pieniądze (no bo znowu ten PFRON...) rozdano chyba niepotrzebnie i ku zadowoleniu jedynie garstki ludzi współpracujących z redakcją.


napisz do nas
- forum@dps.pl

Ankieta

wyniki

Klub
- forum
- terminarz
- tablica ołoszeń
- księga gości
- wirtualna kawiarenka
- wyniki ankiety


© I-business group 2000
Webmaster