dps.pl home O serwisie www.dps.pl Prezentacja Domu Pomocy Spolecznej
       
Domy Pomocy Spolecznej prawo organizacje radar mieszkańcy recenzje oferty swiat extra
 

 

 

CZASOPISMO:
MEDI - sponsorowany magazyn opieki długoterminowejDotarło do nas stosunkowo nowe pismo, wydawane i - co oczywiste - sponsorowane przez Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych (szersze omówienie oferty), kojarzone przez wszystkich głównie z nazwą SENI. Ponieważ w chyba wszystkich polskich domach pomocy społecznej wykorzystuje się pampersy i inne środki higieniczne, pismo to może wkrótce stać się dość popularne. Warunkiem jest jednak jego zawartość.

Medi - numer specjalny

Przejrzeliśmy dwa numery z roku 2000 i mamy mieszane uczucia. O ile numer specjalny (5), którego okładkę prezentujemy, może dostarczyć interesujących materiałów, to "normalny" numer (4) przeładowany jest reklamą i artykułami o bardzo specjalistycznym charakterze. Czytamy w nim o "IV Ogólnopolskim Sympozjum Diabetologicznym" i targach tej tematyce poświęconych, a także o badaniu rozkładu ciśnień statycznych na siedzisku wózka inwalidzkiego... Nie jest to powód do jakiejkolwiek krytyki, ale zwrócenie uwagi, że MEDI może być w szybkim czasie zdominowane przez tematykę bliższą służbie zdrowia niż pomocy społecznej. Chętnych do pisania o naszych problemach jest w końcu tradycyjnie mniej. Numer specjalny zachowuje odpowiednie proporcje, więc trzeba obserwować kolejne wydania.

Pomimo wszystko inicjatywa powołania takiego periodyku wydaje się bardzo sensowna. MEDI ma szansę poszerzyć tematykę, której poświęcone są pisma dla osób niepełnosprawnych. Być może wreszcie więcej materiałów odnosić się będzie do osób starszych czy wymagających przede wszystkim pielęgnacji. Chociaż jest wielu przeciwników reklam, to wydaje się, że te zamieszczane w "Magazynie Opieki Długoterminowej" mogą pełnić pożyteczną rolę - informować o nowościach na rynku materiałów pomocniczych (zamieszczane są reklamy różnych firm).

O ile pismo (miesięcznik ? dwumiesięcznik ?) będzie do nas docierało, postaramy się streszczać lub recenzować ciekawsze artykuły na naszej witrynie...

 


napisz do nas
- forum@dps.pl

Ankieta

wyniki

Klub
- forum
- terminarz
- tablica ołoszeń
- księga gości
- wirtualna kawiarenka
- wyniki ankiety


© I-business group 2000
Webmaster