dps.pl home O serwisie www.dps.pl Prezentacja Domu Pomocy Spolecznej
       
Domy Pomocy Spolecznej prawo organizacje radar mieszkańcy recenzje oferty świat extra
 

 

UWAGA! DPS FORUM NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA TREŚĆ I JAKOŚĆ PREZENTOWANYCH OFERT - o ile nie zaznaczono inaczej

 

Adaptacje pojazdów do potrzeb niepełnosprawnych kierowców i pasażerów
MOBILCENTER ZAWATZKY GMBH

(materiał z grupy dyskusyjnej)

 

Samochody, którymi dysponują placówki opiekuńcze są z reguły dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Większość z nich załatwiono z pomocą PFRON-u lub instytucji charytatywnych już a priori uwzględniających takie potrzeby. Nie brakuje jednak domów dysponujących starszymi pojazdami typu Żuk, Nysa czy Polonez Truck - tutaj o dostosowaniu nie może być mowy.

Rozwiązaniem takich problemów może być mniej czy bardziej intensywne staranie się o nowy pojazd. Może być, ale przecież nie musi...

W Niemczech od lat istnieje firma Mobilcenter Zawatzky GmbH, która od niedawna dysponuje swym polskim przedstawicielstwem. Warto wspomnieć, że ten serwis powstał dzięki staraniom samych zainteresowanych, czyli polskich niepełnosprawnych. Firma zajmuje się dostosowaniem pojazdów do specyficznych potrzeb. Jak adaptować samochód do przewozu pasażerów na wózkach można zobaczyć na stronie:

http://www.proinfo.pl/mobilcenter/

Firma nie czyni tego za darmo, ale dysponuje wieloma szczegółowymi rozwiązaniami umożliwiającymi rozwiązanie potrzeb transportowych niepełnosprawnych kierowców i pasażerów.

Warto przeliczyć koszty, uwzględnić ulgi podatkowe, możliwość dofinansowania modernizacji pojazdu, zanim ostatecznie zdecydujemy się na zakup nowego samochodu...


Klub
- terminarz
- księga gości
- tablica ołoszeń
- wirtualna kawiarenka
- wyniki ankiety

Ankieta© I-business group 2000
Webmaster