dps.pl home O serwisie www.dps.pl Prezentacja Domu Pomocy Spolecznej
       
Domy Pomocy Spolecznej prawo organizacje radar mieszkańcy recenzje oferty świat extra
 

 

UWAGA! DPS FORUM NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA TREŚĆ I JAKOŚĆ PREZENTOWANYCH OFERT - o ile nie zaznaczono inaczej

 

ZAMEL - Bezprzewodowy System Przywoławczy

(mat. nadesłany; dps.pl 26.10.2005)


Zobacz opinie użytkowników...


Kliknij, by powiększyć!Przeznaczenie

System jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych przewodowych systemów przywoławczych. Przeznaczony dla domów pomocy społecznej, szpitali, domów opieki. Rozwiązanie wykorzystuje transmisję radiową do przesyłania komunikatów (wezwań) pomiędzy pacjentami a pracownikami służb opiekuńczych.

Charakterystyka systemu i zasada działania

Bezprzewodowy system przywoławczy składa się z kilku podstawowych urządzeń, które można stosować w zależności od potrzeb. Są to:

  • tablica sygnalizacyjna o pojemności 36 (typ ST-02) lub 100 nadajników (typ ST-01)
  • pager - przenośny odbiornik sygnalizacyjny (typ POS-216)
  • klawiszowy nadajnik stacjonarny (typ NS/K-217)
  • cięgnowy nadajnik stacjonarny (typ NS/C-218)
  • retransmiter (typ RT-219)

Kliknij, by powiększyć!Bazą całego systemu jest tablica sygnalizacyjna o pojemności 36 lub 100 nadajników. Umieszczana ona jest w pomieszczeniach, w których przebywają osoby sprawujące opiekę nad pacjentami (dyżurka pielęgniarek, pokój lekarza, itp). Do tablicy kierowane są drogą radiową wezwania od nadajników, umieszczonych w pobliżu pacjentów; otrzymanie wezwania potwierdzane jest sygnalizacją dźwiękową i optyczną. Urządzenie zasilane jest napięciem obniżonym (poprzez zasilacz 230/15VAC). Ciągłość zasilania zapewniona jest poprzez zastosowanie wewnętrznej baterii, która zapewnia zasilanie tablicy po zaniku napięcia sieciowego.

Nadajniki, za pośrednictwem których pacjent wzywa pomoc, występują w dwóch rodzajach:

  • klawiszowy nadajnik stacjonarny (typ NS/K-217) – do standardowego zastosowania w pomieszczeniach dziennych, sypialniach, pomieszczeniach rekreacyjnych czy w warsztatach terapii.
  • cięgnowy nadajnik stacjonarny (typ NS/C-218) – do zastosowania w toaletach, łazienkach, pomieszczeniach o wyższym stopniu zabrudzenia, itp.

Kliknij, by powiększyć!Nadajniki NS-K/217 i NS-C/218 są urządzeniami do zabudowy natynkowej, wyposażonymi w przycisk przywoławczy i przycisk kasujący. Po naciśnięciu przycisku przywoławczego umieszczonego na końcu przewodu, nadajnik wysyła w stałym cyklu czasowym sygnał przywoławczy. Sygnał ten jest emitowany aż do momentu jego zresetowania, tj. naciśnięcia przycisku kasującego wbudowanego w nadajnik.

 

Urządzenia zasilane są standardowymi bateriami 9V.

Nowatorskim rozwiązaniem jest możliwość pracy w systemie przenośnego odbiornika sygnalizacyjnego (pagera) typu POS-216. Urządzenie to umożliwia otrzymywanie powiadomienia (wezwania) od pacjenta w dowolnym punkcie obiektu. Sygnał od nadajnika umocowanego w pobliżu pacjenta biegnie zarówno do tablicy sygnalizacyjnej, jak i do pagera.

Rozwiązanie takie gwarantuje, że wezwanie pomocy zostanie zawsze odebrane, niezależnie od miejsca aktualnego przebywania osoby opiekującej się nad pacjentami.

Do urządzenia można zaprogramować maksymalnie 100 nadajników; przeglądać można 20 ostatnich zgłoszeń. Ilość pagerów pracujących w systemie jest nieograniczona.

Kliknij, by powiększyć!Pager posiada klips umożliwiający jego zamocowanie na przykład na pasku. Urządzenie zasilane jest standardowymi akumulatorami AAA 1,4V, posiada funkcję sygnalizacji rozładowania.

Bezprzewodowy system przywoławczy zyskał uznanie użytkowników i instytucji branżowych. Został uhonorowany wyróżnieniem podczas XI Międzynarodowych Targów ELEKTRO-EXPO 2004 w Warszawie oraz nagrodą podczas Międzynarodowych Targów INDUSTRIA 2005 w Budapeszcie (Węgry). System pracuje w ponad 60 Domach Pomocy Społecznej na terenie Polski.

Aktualne informacje na temat oferowanego systemu dostępne są na stronie internetowej www.zamel.pl

Andrzej Szulik
Menedżer Produktu
Domofony, Wideodomofony, Alarmy bezprzewodowe, Systemy przywoławcze

Kontakt:

Andrzej Szulik- Menedżer Produktu:
tel 0 603 558 000
e-mail: andrzej.szulik@zamel.pl

ZAMEL Sp.J.
Zakład Mechaniki i Elektroniki
43-200 Pszczyna, ul. Zielona 27

tel. 032 / 210 46 65 wewn. 218
fax 032 / 210 80 04
tel. kom. 0603 558 000

gg: 7455184
Skype: andy_76


Opinie użytkowników:

W NEWS DPS z 28 października 2005 pojawił się obszerny artykuł "ZAMEL - Bezprzewodowy System Przywoławczy"- jako oferta skierowana do Domów Pomocy Społecznej.Ponieważ firma ZAMEL wygrała przetarg na zamontowanie tegoż systemu w Domu Pomocy Społecznej we Wrocławiu chciałbym podzielić się z czytelnikami FORUM kilkoma spostrzeżeniami i uwagami do tego systemu, które mogą ustrzec potencjalnych zamawiających przed pewnymi problemami.

Po zamontowaniu systemu w budynku DPS mieszczącym się na 3 piętrach okazało się że dopiero po uruchomienu istalacji centrale mogą obsłużyć 100 abonentów w tym Domu a potrzeba było ok 250 więc zaproponowano by opiekunowie nosili 2 pagery.Pagery to kolejny ciekawy wynalazek polskiej myśli technicznej lat 70-80 posiadający długą antenkę którą bez problemu można wydłubać oko sobie lub podopiecznemu.Barerie zamontowane w pagerach wystarczją na 2-4 godziny pracy tak więc dłużej są ładowane - ok 12 godz.- niż użytkowane.Wielkość pagerów ok 2 paczek papierosów. powoduje że nie ma jak swobodnie przenosić tegoż pagera.

W trakcie użytkowania okazało się że nie jest wyświetlane wezwanie na odbiorniku w razie sygnalizowania przez mieszkańca.Zaświecają się numery nie wzywające -wszystko to powoduje chaos i stratę czasu personelu.Żeby wyłączyć system po wezwaniu należało wyłączyć dzwonek w pokoju mieszkańca , i później w pokoju zabiegowym oddalonym o kilkadziesiąt metrów .Serwisanci nie odpowiadają na wezwanie po kilkanaście dni,a czas napraw ciągle źle działającej instalacji jest długi.Negocjacje z przedstawicelami Firmy nie przynosiły żadnej poprawy w funkcjonowaniu instalacji pogłębiając jedynie frustrację personelu i utratę poczucia bezpieczeństwa u mieszkańców.

Piszę o kilku z szerokiej gamy problemach instalacji przyzywowej ZAMEL. W interesie mieszkańców Domów Pomocy Społecznej ci którzy podejmą decyzję o zamontowaniu tego systemu powinni wziąść pod uwagę te kilka uwag.

Myślę że należy skączyć już z bylejakością i wykorzystywaniem najbardziej poszkodowanych przez firmy niewiele wiedzące o potrzebach seniorów i nepełnosprawnych. Może najwyższy już czas powiedzieć głośno o nieżetelności i nieuczciwości tych którze za każdą cenę są gotowi pomnażać swoje zyski.Może też Dyrektorzy DPS ów powinni z większą uwagą podpisywać listy referencyjne firmom które nie zawsze spełniają oczekiwania ich podopiecznych.Szkoda że w śród wielu wspaniałych firm działających w sektorze pomocy społecznej znajdują się pojedyncze słabe i nieodpowiedziale , posługujące się narzędziami marketingu i retoryki dzikego kapitalizmu nie liczącego się z nikim i z niczym prócz własnego zysku.

Pozdrawiam softkart Wrocław

softkart@wp.pl


 


Klub
- terminarz
- księga gości
- tablica ołoszeń
- wirtualna kawiarenka
- wyniki ankiety

Ankieta

Tresc?>

Opcja1)) echo " $Row_ankieta->Opcja1
"; if(strlen($Row_ankieta->Opcja2)) echo " $Row_ankieta->Opcja2
"; if(strlen($Row_ankieta->Opcja3)) echo " $Row_ankieta->Opcja3
"; if(strlen($Row_ankieta->Opcja4)) echo " $Row_ankieta->Opcja4
"; if(strlen($Row_ankieta->Opcja5)) echo " $Row_ankieta->Opcja5
"; if(strlen($Row_ankieta->Opcja6)) echo " $Row_ankieta->Opcja6
"; ?>



© I-business group 2000
Webmaster