dps.pl home O serwisie www.dps.pl Prezentacja Domu Pomocy Spolecznej
       
Domy Pomocy Spolecznej prawo organizacje radar mieszkańcy recenzje oferty świat extra
 

 

UWAGA! DPS FORUM NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA TREŚĆ I JAKOŚĆ PREZENTOWANYCH OFERT - o ile nie zaznaczono inaczej

 

Opony "przyjazne" wózkowiczom - firma Schwalbe z Niemiec

(na podstawie Handicap-Life ;DPS Forum 18.01.2003)

 

Specjalne opony do wózków inwalidzkich

Dotychczas opony rowerowe i te używane w wózkach inwalidzkich różniły się jedynie kolorem (a i to nie zawsze). Ich konstrukcja była identyczna. A przecież wymagania w obu wypadkach są całkiem różne. W wózkach inwalidzkich przy każdym ruchu dotyka się ich rękoma. Wtedy wszelkie niedokładności na ich krawędziach bywają bardzo nieprzyjemne... Każdy wózkowicz zna to ciągłe ocieranie rąk o warstwę gumy.

Jest teraz szansa na poprawę wygody użytkowania. Na targach REHACare przedstawiono inne, nowatorskie w skali światowej, rozwiązanie. Nowe opony (2Grip) firmy Schwalbe z Niemiec mają dwa różne profile : zewnętrzna część opony jest całkowicie gładka i przeuwa sie delikatnie pod ręką, druga strefa z porowatym profilem zapewnia optymalną przyczepność opony, a nie ociera rąk. W ten sposób prowadzący wózek ma poczucie stabilności i jednocześnie wygody w prowadzeniu wózka.

Do wyboru klienta są do dyspozycji 4 modele opon w nowej technologii: DownTown - dla aktywnych, HomeRun - do użytkowania w mieszkaniu lub biurze, SpeedAir - dla sportowców (wyczynowe) i WildThing dla chcących popróbować akrobacji ze swoim wózkiem.


Więcej informacji:

Ralf Bohle GmbH
Otto-Hahn-Straße 1
51580 Reichshof
Tel. (+49) 2265 1090
E-Mail: info@ralfbohle.com
Internet: www.schwalbe.com


Klub
- terminarz
- księga gości
- tablica ołoszeń
- wirtualna kawiarenka
- wyniki ankiety

Ankieta

wyniki


© I-business group 2000
Webmaster