dps.pl home O serwisie www.dps.pl Prezentacja Domu Pomocy Spolecznej
       
Domy Pomocy Spolecznej prawo organizacje radar mieszkańcy recenzje oferty świat extra
 

 

Strona dla mieszkańców i o mieszkańcach naszych placówek (ale też o losach osób niepełnosprawnych). Z przyczyn obiektywnych nie zakładamy jakiegoś masowego udziału mieszkańców w tworzeniu DPS FORUM. Ich problemów i opinii nie powinno jednak tu zabraknąć - najlepiej, gdyby mogli wyrazić je samodzielnie. Z założenia, DPS FORUM stoi po stronie praw mieszkańców, gdyż to oni są podmiotem i przedmiotem machiny zwanej pomocą społeczną. Tutaj służymy im wszelką pomocą.

INFORMACJE

LOSY

TWÓRCZOŚĆ

DODATEK SPECJALNY :
Kamena - Koło Pisarzy i Poetów Niepełnosprawnych

Kliknij!

Kliknij by powiększyć
Prezentujemy pracę pt.”Titanic” reprodukowaną w książce „Künstler Oasen aus Stetten” (omówienie). Jej autorem jest 37-letni Uwe Kächele. Jak sam przyznaje, praca powstała pod wpływem filmu „Titanic” i postaci granych przez Leonardo di Caprio i Ms. Rose. Mimo niewątpliwie bogatej kolorystyki pracy i wykorzystania wielu materiałów oraz farb akrylowych, tak naprawdę liczyły się dla Uwe serca - symbolizujące różne, często sprzeczne uczucia związane z katastrofą statku...

KLUB MP3 - nagrania muzyczne (do pobrania)

Uwaga ! Pliki muzyczne mają znaczną objętość

  • Nagrania mieszkanek DPS "Włókniarz" z ul.Krzemienieckiej w Łodzi. Zespół składa się z kilku pań i jednego pana grającego na banjo (DPS Forum 24.10.2002):
  • "Czerwone jagody" w wykonaniu Anny Pietrzak z DPS Podgórna w Łodzi
  • "Czerwone jabłuszko" w wykonaniu Iwony Jakubowskiej z DPS Podgórna w Łodzi
  • "Głęboka studzienka" w wykonaniu Marii Kłykow z DPS Paradna w Łodzi
  • "Franc Villon" - piosenka z repertuaru B. Okudżawy w wykonaniu Mirosławy Lilla - mieszkanki DPS Paradna w Łodzi (Mirka pisze również wiersze , z którymi można zapoznać się w tomiku poezji wydanym z okazji istnienia 100 lat Szpitala im. Babińskiego w Łodzi ;wydaw.KAMENA)
  • "Maniuśka" - wiązanka popularnych piosenek biesiadnych w wykonaniu grupy mieszkańców z DPS Paradna, DPS Podgórna, DPS Kosynierów Gdyńskich (Łódź)

napisz do nas
- forum@dps.pl

Ankieta

wyniki


© I-business group 2000
Webmaster