oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

Społeczeństwo wszystkich - polsko-rosyjsko-niemiecki projekt CKiWM Światowid

wstecz

(aut. Teresa Miłoszewska - CKiWM Światowid/dps.pl 20.04.2009)

"Społeczeństwo wszystkich" to kolejny polsko-rosyjsko-niemiecki projekt realizowany przez Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej "Światowid" w Elblągu, Stowarzyszenie Kulturalne "Viva art" w Elblągu oraz Organizację "Ruczejok" z Zielonogradska i "Ohne Barrieren" z Rostocku.

Projekt adresowany jest do takich grup docelowych, jak: młodzież i dorosłe osoby niepełnosprawne, rodzice, opiekunowie, terapeuci, pracownicy opieki społecznej i administracji samorządowej, wolontariusze. Działania w ramach projektu to: warsztaty pedagogiczno-terapeutyczne dla młodzieży oraz dorosłych osób niepełnosprawnych, wizyty studyjne terapeutów w Elblągu, Rostocku i Zielonogradsku, konsultacje dla rodziców i opiekunów oraz seminarium.

W dniach od 21do 25 kwietnia 2009 r. w Rostocku (Niemcy) realizowane będzie pierwsze działanie w ramach projektu - wizyta studyjna oraz szkolenie dla instruktorów i terapeutów pracujących z osobami niepełnosprawnymi. Projekt został dofinansowany ze środków Roberta Bosch Stiftung oraz Fundacji im. Stefana Batorego.

Kontakt:

Teresa Miłoszewska

Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid

Pl. K. Jagiellończyka 1

82-300 Elbląg

tel. 055/ 611-20-65

fax. 055/ 611-20-60

http://www.swiatowid.elblag.pl

teresa.miloszewska@swiatowid.elblag.pl