oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

wyd. Stowarzyszenie na Rzecz Opieki Długoterminowej i Pomocy Społecznej "Dom Pod Słońcem"

W tym numerze różne spojrzenia na metody funkcjonowania domów pomocy społecznej, ale też szerszy artykuł o możliwościach uczestnictwa w Lidze SENI CUP. Nie znaleźliśmy natomiast tradycyjnego dodatku "Magazyn Pacjenta".

Chociaż tym razem nie dotarł do nas stały dodatek MEDI, czyli "Magazyn Pacjenta" (nie wiemy, czy przez przypadek, czy też zaprzestano jego wydawania), to podstawowa treść kwartalnika dostarcza wystarczające treści do dyskusji. W kilku artykułach poznajemy różne sposoby funkcjonowania placówek opiekuńczych – różne podejście do podopiecznych, szeroki zakres wykorzystywanych form terapii i metod pracy.

Opis działań podejmowanych przez DPS w Płocku przyprawia jednak o zawrót głowy. Odnieśliśmy wrażenie, że artykuł jest kopią sprawozdania z działalności działu opiekuńczo – terapeutycznego przygotowanego dla jakiś władz. No bo takie władze zawsze chcą mieć piękny obrazek pracy podległej jednostki. Wyszło więc na to, że w "Przyjaznych Sercach" robi się wszystko, co tylko wymyślono w dziedzinie terapii. Mieszkańcy uczestniczą w tak wielu zajęciach i poddani są tak szerokiemu spektrum działań, że na pewno nie mają czasu wypoczywać. Prawdopodobnie wielu z nich mogłoby w związku z tym zacząć prowadzić samodzielne życie – tak wyedukowani i wyszkoleni na pewno sobie poradzą… Tekst prezentujemy w całości z innego powodu – w przystępny i skondensowany sposób pokazuje, co można zrobić z podopiecznymi i jak to opisać, gdy… władze zażyczą sobie sprawozdania.

Zwracamy uwagę także na materiał o rozgrywkach SENI CUP. Oczywiście, są tu daty zawodów, warunki rozgrywek i inne przydatne szczegóły. Jednak – przede wszystkim – przekonuje on, że to nie jest niedostępna i zamknięta od dawna liga piłkarska. Wszystkie placówki mogą się do zawodów włączyć, nie martwiąc się na zapas, że ich podopieczni nie spełnią wygórowanych kryteriów. Zachęcamy więc do kontaktu z organizatorami.

Materiały oznaczone poniżej można u nas przeczytać (prawie) w całości

  • Wielokierunkowość działań terapeutyczno-rehabilitacyjnych prowadzonych w domach pomocy społecznej na przykładzie Domu Pomocy Społecznej "Przyjaznych Serc" w Płocku – przeczytaj całość on-line…
  • Aby każdy dzień był inny
  • Stworzyć dom tym, którzy go nie mają – przeczytaj całość on-line…
  • Żywienie dietą przemysłową
  • Żywienie dojelitowe
  • System Komunikacji Wizualnej, czyli jak można rozmawiać oczami
  • Po prostu gerontoterapia
  • Talenty piłkarskie poszukiwane – przeczytaj całość on-line…
  • Profesjonalna opieka nad pacjentem w domu
  • Podnoszenie kwalifikacji szansą na zwiększenie atrakcyjności na rynku pracy