oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

SZUKAJ


RADAR

Patronat nad działem recenzje-książki sprawuje wydawnictwo Difin
wstecz

Zobacz w powiększeniu -Problemy społeczne, pomoc społeczna, praca socjalnaCzęstochowski Ośrodek Kształcenia Służb Publicznych i Socjalnych - prócz organizowania szkoleń i konferencji - prowadzi też coraz bardziej fachową działalność wydawniczą. Dla odwiedzających nasz serwis interesująca może okazać się praca zbiorowa pod redakcją Jerzego Krzyszkowskiego i Ryszarda Majera "Problemy społeczne, pomoc społeczna, praca socjalna - wymiar polski i europejski".

W książce zgromadzono 25 artykułów autorów polskich i obcych koncentrujących się na szeroko rozumianych problemach pracy socjalnej i prezentujących na ogół wysoki poziom merytoryczny. Książkę można czytać w dowolny sposób - jeśli jednak zdecydujemy się poznać całość, otrzymamy przybliżony obraz tego, co w chwili obecnej dzieje się w polityce społecznej i pracy socjalnej w Europie. To chyba argument, by się z wydawnictwem zapoznać.

Część trzecia książki nosi tytuł "Z praktyki pomocy społecznej i pracy socjalnej w Polsce". Z założenia wypowiadają się tu lokalni urzędnicy zajmujący się problemami społecznymi. Nie udało się nie odnieść wrażenia, że autorom trzeba było zaproponować udział w wydawnictwie ze względów pozamerytorycznych. Teksty są - co prawda - poprawne, ale podejmowanym tematom brakuje wspólnego wątku i czytelnik nie wyrabia sobie chyba żadnego zdania na temat istotnych tematów, którymi żyje dziś polska pomoc społeczna. Na szczęście całej książce ani to nie przeszkadza, ani nie pomaga...

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją, tym bardziej, że cena jest do zaakceptowania (bodaj 30 zł).

Wydawnictwo:

  • rok wydania: 2004, stron 235
  • kontakt: Centrum AV; tel. (34) 361 42 01; internet: http://www.av.fr.pl