oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

(mat. nadesłany - NIKE 28.01.2008; dps.pl 29.01.2008)

 

Drodzy Państwo

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Twórców Niepełnosprawnych, chcielibyśmy serdecznie podziękować Państwu za nadesłanie prac i udział w konkursie.
Pragnąłbym poinformować, że jury konkursu z uwagi na ilość prac (454) jak i wysoki, miało niezmiernie trudny wybór w wyłonieniu laureatów w poszczególnych kategoriach. Jednocześnie chciałbym poinformować, że do konkursu zgłoszone zostały prace z 39 placówek zajmujących się rehabilitacją osób niepełnosprawnych z całej Polski.

Protokół obrad Komisji Konkursowej V Konkursu Plastycznego Osób Niepełnosprawnych Białystok'2007 Człowiek – Przyroda.
W dniu 26 listopada 2007 roku komisja konkursowa w składzie:

  1. Ryszard Saciuk – przewodniczący komisji
  2. Monika Piszczatowska
  3. Andrzej Nowick
  4. Małgorzata Szkiłądź
  5. Andrzej Wolski

dokonała oceny prac, które napłynęły na konkurs. Przy ocenie prac brano pod uwagę wartości artystyczne, inwencję twórczą i wrażliwość autora.

Oceny prac dokonano w następujących kategoriach:

  • malarstwo
  • grafika, rysunek i grafika komputerowa
  • rzeźba, ceramika, tkanina artystyczna


W kategorii malarstwo komisja postanowiła przyznać:

  • I miejsce – Krzysztof Sęk z Rąbienia tytuł pracy "Na hali”
  • II miejsce – Krystian Skorupa z Dąbrowy Górniczej tytuł pracy " Królowa ptaków”
  • III miejsce – Teresa Tomaszek z Krakowa za cykl autoportretów
  • Wyróżnienie: Paulina Łuszczak z Torunia tytuł pracy "Ważka”

W kategorii grafika, grafika komputerowa i rysunek komisja postanowiła przyznać:

  • I miejsce – Marek Turkot z Łomży tytuł pracy "Natura”
  • II miejsce – Marek Bajor z Szczekociny cykl "Navigare”
  • III miejsce – Marcin Robaczewski z Torunia tytuł pracy "Mrowisko”
  • Wyróżnienie: Agnieszka Zabudowska z Torunia tytuł pracy "Spokój”

W kategorii rzeźba, ceramika, tkanina artystyczna komisja postanowiła przyznać:

  • I miejsce – Marek Dadura z Augustowa tytuł pracy "Kot”
  • II miejsce – Magdalena Bokuniewicz z Augustowa tytuł pracy "Kwiaty”
  • III miejsce – Mieczysław Kiskarski z Augustowa tytuł pracy "Wazon”
  • Wyróżnienie: Agata Oczkowska z Dąbrowy Górniczej tytuł pracy "Pingwiny”

Komisja przyznała również wyróżnienia pozaregulaminowe:

  • Agnieszce Matuk z Białegostoku tytuł pracy "Pies”,
  • Ewie Makarewicz z Sokółki tytuł pracy "Moje strusie”
  • Janowi Stirmerowi z Krzywisza tytuł pracy "Spotkanie z naturą”
  • Renacie Jagielskiej z Torunia tytuł pracy "Żniwa”
  • Nagrodę specjalną Stowarzyszenia NIKE otrzymała Pani Bogusława Makiewicz z Olsztyna za cykl grafik.

Informacje o konkursie na stronie Stowarzyszenia NIKE - zobacz...

Organizatorzy
Andrzej Wolski
Izabela Żukowska