oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

wstecz

pobierz pełne podsumowanie wraz z tabelami

Ogólnopolska Liga Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup 2002

Zakończone zostały rozgrywki Ogólnopolskiej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Seni Cup 2002, w której udział biorą niepełnosprawni intelektualnie mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej. Liga ta, to cykl pięciu Turniejów Kwalifikacyjnych rozgrywanych w całej Polsce, z których po cztery drużyny awnsowały do Turnieju Finałowego.

Organizatorzy:

• Stowarzyszenie na Rzecz Opieki Długoterminowej i Pomocy Społecznej "Dom Pod Słońcem" w Toruniu
  • Towarzystwo Sportowo-Kulturalne "Gramy Dalej" w Strzałkowie
  • Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA.

Cele organizacji Ligi:

• Popularyzacja piłki nożnej wśród osób niepełnosprawnych intelektualnie.
  • Podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów i obozów.
  • Stworzenie warunków pokazania się, udziału w sporcie, możliwości współzawodnictwa, które jest bodźcem i stymulatorem rozwoju fizycznego.
  • Integracja osób z upośledzeniem umysłowym ze społeczeństwem na zasadach akceptacji i szacunku.
  • Uświadomienie ogółowi społeczeństwa, że ludzie o obniżonej sprawności intelektualnej mają nie tylko takie same prawa, ale posiadają też predyspozycje do uczestnictwa w sporcie, a przez to również w normalnym życiu.

Terminy i miejsca:
Turnieje Kwalifikacyjne:

• 17-18.05.2002 - Stadion OSiR w Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie)
  • 24-25.05.2002 - Stadion OSiR w Trzciance (woj. wielkopolskie)
  • 7-8.06.2002 - Stadion ZSTR w Siennicy Różanej (woj. lubelskie)
  • 14-15.06.2002 - Stadion KS Igloopol w Dębicy (woj. podkarpackie)
  • 21-22.06.2002 Stadion Miejski w Nysie (woj. opolskie)

Turniej Finałowy odbył się w dniach 5-6 lipca w Strzałkowie w woj. wielkopolskim.

Zasady rozgrywek

• Drużyny liczyły pięciu zawodników (bramkarz + 4 w polu) oraz do dwóch zawodników rezerwowych.
  • Wszystkie drużyny najpierw rozgrywały niepunktowane mecze obserwowane, na podstawie których dzielone były na grupy pod względem umiejętności piłkarskich i sprawności fizycznej.
  • Zasadnicza część rywalizacji rozgrywana była w grupach zgodnie z przepisami gry w piłkę nożną FIFA zmodyfikowanymi dla osób niepełnosprawnych - zwycięzca grupy awansował do Turnieju Finałowego.
  • Regulamin Ligi przewidywał, że z każdego z Turniejów Kwalifikacyjnych awansują po cztery drużyny. Tam gdzie grup było mniej niż cztery organizatorzy wskazywali drużynę, która jako czwarta awansowała do Turnieju Finałowego.

Brodnica 17-18 maja 2002

W pierwszym z pięciu Turniejów Kwalifikacyjnych Ligi Seni Cup 2002 wzięło udział 12 drużyn.
Przed rozpoczęciem spotkań turniejowych, rozegrane zostały niepunktowane mecze obserwowane, na podstawie których drużyny zostały podzielone na 3 grupy.
Drużyny rozgrywały spotkania w grupach systemem "każdy z każdym - mecz i rewanż". W efekcie, każda z drużyn rozegrała po sześć spotkań, po dwa z każdą z drużyn w danej grupie.
Awans do Turnieju Finałowego uzyskały drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w grupach tzn. Węgorzewo, Bożenkowo i Strzałkowo.
Organizatorzy nagrodzili dodatkowo awansem do Turnieju Finałowego drużynę z Ryjewa która zajęła drugie miejsce w grupie B. Drużyna ta toczyła bardzo wyrównaną walkę o pierwsze miejsce w grupie pomimo osłabienia spowodowanego kontuzją najlepszej zawodniczki.

Trzcianka 24-25 maja 2002

W drugim z pięciu Turniejów Kwalifikacyjnych Ligi Seni Cup 2002 rozegranym w Trzciance wzięło udział 12 drużyn.
Po rozegraniu niepunktowanych meczów obserwowanych drużyny zostały podzielone na 3 grupy pod względem umiejętności piłkarskich i sprawności fizycznej.
Awans do Turnieju uzyskały drużyny które zajęły pierwsze miejsca - Jaromin, Rzadkowo i Chojno.
Organizatorzy nagrodzili dodatkowo awansem do Turnieju Finałowego drużynę z Gorzowa która zajęła drugie miejsce w grupie C. Drużyna ta toczyła bardzo wyrównaną walkę o pierwsze miejsce w grupie i zdobyła największą ilość punktów pośród drużyn z miejsc 2-4 we wszystkich grupach

Siennica Różana 7-8 czerwca 2002

W trzecim z Turniejów Kwalifikacyjnych Ligi Seni Cup 2002 rozegranym w Siennicy Różanej wzięło udział 10 drużyn.
Ze względu na złe warunki atmosferyczne - padający deszcz - organizatorzy w porozumieniu z opiekunami i trenerami drużyn zdecydowali się przeprowadzić rozgrywki pierwszego dnia, czyli mecze obserwowane oraz 6 meczów grupowych, w hali sportowej.
Na podstawie gier obserwowanych drużyny zostały podzielone na 2 grupy pod względem umiejętności piłkarskich i sprawności fizycznej.
Zgodnie z Regulaminem rozgrywek ustalono, że z każdej grupy awansują po dwie najlepsze drużyny. Drużyny rozgrywały spotkania w grupach systemem każdy z każdym. W efekcie, każda z drużyn rozegrała po cztery spotkania w danej grupie.
Awans do Turnieju Finałowego uzyskały drużyny które zajęły pierwsze i drugie miejsca w swoich grupach, czyli Miszewo Murowane, Krasnystaw, Góra Kalwaria i Konstancin Jeziorna.

Dębica 14-15 czerwca 2002

W czwartym Turnieju Kwalifikacyjnym Ligi Seni Cup 2002 wzięło udział 14 drużyn.
Przed rozpoczęciem spotkań turniejowych, rozegrane zostały niepunktowane mecze obserwowane, na podstawie których drużyny zostały podzielone na 3 grupy pod względem umiejętności piłkarskich i sprawności fizycznej.
Drużyny rozgrywały spotkania w grupach systemem każdy z każdym. W efekcie, każda z drużyn z grup A i B rozegrała po cztery spotkania w danej grupie, natomiast każda z drużyn w grupie C rozegrała po trzy spotkania w swej grupie.
Awans do Turnieju Finałowego uzyskały drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach, tzn. Łagiewniki, Dębica i Wojszyce.
Organizatorzy nagrodzili dodatkowo awansem do Turnieju Finałowego drużynę ze Zgórska, która zajęła drugie miejsce w grupie A. Drużyna ta spośród wszystkich drużyn, które zajęły drugie miejsca w swoich grupach zdobyła najwięcej punktów i dodatkowo nie przegrała żadnego meczu.

Nysa 21-22 czerwca 2002

W ostatnim z Turniejów Kwalifikacyjnych Ligi Seni Cup 2002 rozegranym w wzięło udział 17 drużyn. Przed rozpoczęciem spotkań turniejowych, rozegrane zostały niepunktowane mecze obserwowane, na podstawie których drużyny zostały podzielone na 4 grupy pod względem umiejętności piłkarskich i sprawności fizycznej.
Drużyny rozgrywały spotkania w grupach systemem "każdy z każdym". Awans do Turnieju Finałowego, uzyskały drużyny które zajęły pierwsze miejsca, tzn. Ruda Śląska, Cieszyn, Miedary, Prószków/Radawie.

Strzałkowo 5-6 lipca 2002

Turniej Finałowy rozegrany został w Strzałkowie pomiędzy 20 dryżynami.
Po grach obserwowanych zostały one podzielone na cztery pięciozespołowe grupy.
Drużyny rozgrywały spotkania systemem "każdy z każdym", czyli kazda z drużyn rozegrała po cztery mecze.
Zwycięzcami całego cyklu rozgrywek Ogólnopolskiej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych zostały drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach, czyli Jaromin, Łagiewniki, Góra Kalwaria i Strzałkowo.