oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

XV Festiwal Sztuk Wszelakich (Łódź)

wstecz

(aut. Małgorzata Janiak - PPPW "Centerko"; oprac. dps.pl 31.12.2012)

 

Jak co roku wolontariusze PPPW „Centerko” uczestniczyli w Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Wszelakich. Przedsięwzięcie jest corocznym świętem twórców niepełnosprawnych, ich opiekunów, sympatyków i miłośników sztuki.

Organizatorem imprezy jest V Dom Pomocy Społecznej przy ul. Podgórnej 2/14 w Łodzi. Głównym celem Festiwalu jest zapobieganie izolacji i marginalizacji osób niepełnosprawnych – mieszkańców Łodzi, województwa łódzkiego i innych zaprzyjaźnionych regionów Polski i świata.

Uroczysta inauguracja odbyła się 6 listopada w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych przy ul. Zachodniej 54 w Łodzi. Tego dnia podsumowano plebiscyt Opiekun Roku 2012 i Dyskobol 2012, któremu towarzyszyło dużo atrakcji m.in. występy artystyczne zespołu „Na Piątkę”, wystawa faktograficzna, wręczenie Grand Prix za działalność na rzecz aktywności  artystycznej osób niepełnosprawnych i wiele innych.

Przez kolejne dni Festiwalu zaproszeni goście mogli podziwiać występy wokalne i teatralno-estradowe, wystawy Prac Plastycznych i Rzemiosła Artystycznego, oraz Wielką Wystawę Rysunku Dziecięcego. Nasi wolontariusze z zespołu „GO POMOST” pod opieką Mariusza Kołodziejskiego i Sylwii Bednarowicz zaprezentowali swoje talenty taneczne. Występ wywołał duże uznanie i został nagrodzony gromkimi brawami.

Na poczęstunku nie mogło zabraknąć ciasta upieczonego przez pracowite wolontariuszki PPPW „Centerko”, przy którym wszyscy goście mogli się wymienić swoimi wrażeniami i emocjami. Przez kolejne dni trwania Festiwalu podziwialiśmy występy zespołów wokalnych z zaprzyjaźnionych stacjonarnych, dziennych i środowiskowych domów samopomocy z terenu województwa łódzkiego i nie tylko. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Przeglądzie Filmowym. Nasi wolontariusze wystąpili w turnieju recytatorskim, gdzie prezentowali wiersze swoje i innych autorów. Atmosfera panująca podczas konkursu sprzyjała refleksji i zadumie.

Oficjalne zakończenie Festiwalu Sztuk Wszelakich i podsumowanie twórczości osób niepełnosprawnych odbyło się dn. 23 listopada w Centrum Kultury Młodych przy ul. Lokatorskiej 13. Całe przedsięwzięcie cieszyło się dużym powodzeniem i zainteresowaniem, co potwierdza słuszność zamierzeń organizatorów by imprezę uczynić jak najbardziej integracyjną, tak w stosunku do samego środowiska, jak i do społeczeństwa Łodzi i nie tylko... FOTOGALERIA

 

(kliknij zdjęcie, by powiększyć)

 


Festiwal Sztuk Wszelakich 2012

dumne wolontariuszki

Turniej poezji

jury turnieju

jury

podziękowania dla wolontariuszy

podziękowania

rozbawiona publika

T. Grzelczak Wspólna Europa
 i nie tylko

wolontariuszki
w akcji

wystawa faktograficzna

wystawa rękodzieła

występ Wiesi Hildt

występy artystyczne

zasłużony odpoczynek

w komplecie