oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

Łódzka Gala Wolontariatu 2012

wstecz

(aut. Kamil Dębicki - Centerko; oprac dps.pl 27.12.2012)

 

Dnia 7 grudnia 2012 r. o godzinie 17.00 w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych odbyła się impreza integracyjna pt. „Łódzka Gala Wolontariatu” z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, zorganizowana przez PPPW „Centerko” działający przy Stowarzyszeniu „Pomost”.

Swoimi występami uświetniły galę m.in.: zespół integracyjno-taneczny „Go Pomost!” Voluntary Dance Art Group, który wykonał niezapomniany układ taneczny w stylu hip-hop, zespół wokalno-taneczny pod kierunkiem p. Magdaleny Czop i Elżbiety Niewiadomskiej ze Szkoły Podstawowej nr 175 oraz Agnieszka Bednarek-Zimnoch i Mariusz Kołodziejski w piosence pt. „ Przyjaciel wie”.

Podczas spotkania zostały zaprezentowane „dobre praktyki” wolontariatu na terenie miasta Łodzi wraz z wyróżnianiem najaktywniejszych wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu, współpracujących najaktywniej z Punktem Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej "Centerko" w 2012 r. Rozwiązane zostały również konkursy pt. "Barwy Wolontariatu" i "Organizacja Przyjazna Wolontariuszom".

Dodatkowo impreza promowała wolontariat 50+  z racji trwającego obecnie Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Z tej okazji ukazane zostały ciekawe rozwiązania i działania podjęte w tym roku przez „centerkowych” wolontariuszy, które wzbudziły dużą ciekawość na widowni. Na zakończenie wszyscy zaproszeni goście oraz wolontariusze mogli integrować się ze sobą podczas wspólnego poczęstunku, a także podziwiać prezentacje i instalacje z działaniami społecznymi łódzkich (i nie tylko) aktywistów, a zwycięska grupa – Stowarzyszenie Łódzki Klub „Amazonka” nie ukrywała zadowolenia i chętnie dzieliła się swoimi doświadczeniami z innymi wolontariuszami …

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Młodzieży i Osób z Problemami Psychicznymi, Ich Rodzin i Przyjaciół "Pomost" oraz Punkt Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej "Centerko", a współorganizatorem Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych.. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, Prezydent Miasta Łódź Hanny Zdanowskiej. Działanie zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu Wydziałowi Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi.


 
FOTOGALERIA

 

(kliknij na ikonę, by powiększyć) 

 

plakat informacyjny 

 


zwycięskie amazonki

zaproszeni goście

występ taneczny SP 175

wolontariusze z SP 175
 
Agnieszka i Mariusz

w kuluarach

team pomagaczy

SP 175 na scenie

rodzinka wolontariuszy

radosne wolontariuszki

prowadzący

prezentacja na temat wolontariatu 

podziękowania 

Grupa Wolontarystyczna Agrafka 

Go Pomost! 
 
Wolontariusz roku