oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

4. urodziny Punktu Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej „Centerko”

wstecz

(aut. Mariusz Kołodziejski - PPPW; oprac.dps.pl 16.04.2012)

 

Poniżej prezentujemy tekst i zdjęcia z uroczystości, nadesłane przez organizatorów
zaproszeni goście...

Z teatrem na ty

wolontariuszki

wolontariuszki 50+

warsztaty teatralne

warsztaty salsy

warsztaty plastyczne

warsztaty kontakt - improwizacja

warsztaty filmowe

tort urodzinowy

Sylwia i Mariusz

Sto lat!

punkt rejestracyjny

przemówienia

prowadzący

prace DPS Rudzka

PPPW Centerko

powitanie gości

pokazy taneczne

poczęstunek

organizatorzy

Nic Nic

Marzycielska Poczta

Kamena

instruktorzy

Go Pomost!

Ewa Nowaczyńska

eksperymentarium ruchowe

chwila przerwy

animacja, czyli wyobrażeń kreacja

02.04 Stowarzyszenie „Pomost” przeżyło prawdziwe oblężenie … A to za sprawą 4-tych urodzin, obchodzonych przez Punkt Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej „Centerko” i towarzyszącej im imprezie pt. „Spotkanie ze Sztuką IV”.

W tym roku wydarzenie odbywało się w ramach Europejskiego Roku Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012 pod patronatem Prezydent Miasta Łodzi, p. Hanny Zdanowskiej, w myśl haseł promujących wolontariat 50+: „Wiedza-doświadczenie-działanie”, „Wolontariat 50+ sposobem na integrację międzypokoleniową”, „Siła wieku – przełamujemy bariery i stereotypy, związane z aktywnością seniorów”, „Pokaż innym swoją duszę odkrywamy talenty i możliwości osób 50+”. Impreza powstała przy współpracy z Centrum Wspierania Przedsiębiorczości Społecznej „Klucz”.

W części oficjalnej nie zabrakło stałych bywalców uroczystości, organizowanych przez „Centerko”:

wolontarystyczny zespół taneczny „Go Pomost!”, który powitał gości nowymi choreografiami,

Integracyjne Koło Pisarzy i Poetów „Kamena” (wkrótce Stowarzyszenie) pod kierunkiem Daniela Skrzypczaka ze wspaniałymi utworami o tematyce wolontarystycznej

oraz Łukasz Gwozdowski i grupa „Nic Nic” ze szkoły Rock Star Music.

Ostatni występ zrobił piorunujące wrażenie na uczestnikach imprezy, za sprawą świetnego doboru repertuaru oraz niesamowitej charyzmy Łukasza i jego dzieciaków grających na gitarach. Powitania gości dokonała Prezes Stowarzyszenia „Pomost”, p. Ewa Nowaczyńska”, która życzyła wszystkim udanej zabawy i świętowania, a także owocnej pracy podczas warsztatów. Obecnością bowiem zaszczycili spotkanie m.in.: radna, p. Iwona Boberska, Grupa Wolontarystyczna „Agrafka”, 6 Dom Pomocy Społecznej, Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę oraz Dom Pomocy Społecznej „Rudzka”, którego prace zdobiły urodzinową salę.

Imprezę wyśmienicie poprowadzili – Mariusz Kołodziejski, kierownik „Centerka” oraz Sylwia Bednarowicz, wolontariuszka i koordynatorka projektu „Epidemia Pozytywnej Energii”. Para nie tylko bawiła gości w części głównej, ale również ciekawie zaprezentowała najważniejsze działania, zrealizowane przez wolontariuszy w 2011 roku. Na koniec tej części nie zabrakło ciepłych słów gości i wolontariuszy, którzy wspominali poprzedni rok, ale również pysznego tortu i sławetnego „Sto Lat”, wyśpiewanego przez wszystkich uczestników.

Po chwili retrospekcji i wspomnień przyszedł czas na część właściwą „Spotkania ze Sztuką”, czyli warsztaty artystyczne, przygotowane i przeprowadzone przez wolontariuszy – uznanych działaczy środowiska społeczno-kulturalnego. W tym samym czasie w czterech grupach odbywały się równolegle warsztaty, których tematem przewodnim była sztuka – warsztaty filmowe „Animacja, czyli wyobrażeń kreacja” z p. Pauliną Sudrą, animatorką Klubu Dąbrowa, kontakt-improwizacja „Eksperymentarium ruchowe” z p. Justyną Stopnicką, choreografem i tancerką z grupy „Skład”, zabawy teatralne „Z teatrem na Ty” z p. Tatiaszą Mietanow, absolwentką Akademii Teatralnej w Białymstoku oraz warsztaty plastyczne z terapeutami, p. Zofią Brzezińską-Ziębą oraz Cezarym Kurowskim. Efektem zajęć manualnych były przepięknie, ręcznie zdobione kartki, które powędrowały do dzieci nieuleczalnie chorych w ramach „Marzycielskiej Poczty”.

Finałem imprezy był wspólny poczęstunek oraz wspólna lekcja salsy z wolontariuszką Sylwią, która zachęciła wszystkich do aktywności ruchowej oraz dołączenia do grupy „Go Pomost!”. Trzeba przyznać, że każdy uczestnik znalazł coś dla siebie i wyszedł z warsztatu z zadowoloną miną oraz odczuciem niedosytu …, co świadczy o jakości zajęć, profesjonalizmie prowadzących oraz koordynacji przedsięwzięcia przez wolontariuszy, wśród których dominowali uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariusza przy XVIII L.O. pod opieką p. Małgorzaty Kowalewskiej. Niestety, miła zabawa szybko dobiegła końca, ale na szczęście wszystko zostało wspaniale uwiecznione i utrwalone, a dzięki Fundacji „Proem” i Firmie Hortus, będziemy mieli wspaniałą pamiątkę foto-video, dzięki której będziemy mogli jeszcze długo wspominać ten wspólnie spędzony czas ….