oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

III. Urodziny "Centerka" / Spotkanie ze sztuką III - 1.04.2011 Łódź

wstecz

(aut. Mariusz Kołodziejski - BPPW Centerko; dps.pl 20.04.2011)

Pracownicy, wolontariusze i koordynatorzy długo czekali na ten dzień ... Urodziny "Centerka" :-) Z okazji 3-rocznicy istnienia PPPW zorganizowana została impreza integracyjna pt. "Spotkanie ze Sztuką III" przy wsparciu finansowym Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi oraz wszystkich sympatyków i "wspieraczy" działań wolontarystycznych. Cała ekipa już od kilku miesięcy przygotowywała się na ten szczególny dzień, nie szczędząc wysiłku i pomysłowości, aby 01.04 spotkać się w "Pomoście" i wspólnie świętować!!! Celem imprezy było pokazanie działań społecznych w postaci dokonań artystycznych organizacji i ich wolontariuszy, promujących Europejski Rok Wolontariatu. Nie zabrakło, zatem występów scenicznych, popisów estradowych, malunków i rękodzieł, a także stoisk promocyjnych.

 

Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godz. 10.00. W "Pomoście" zjawiło się mnóstwo osób, z trudem mieszcząc się w jego progach (ale na szczęście udało się dla każdego znaleźć miejsce). Wśród zaproszonych i gości honorowych pojawili się m.in.: p. Władysław Skwarka - Dyrektor Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, p. Grzegorz Szatiło - p.o. Zastępcy Dyrektora Wydziału Spraw Społecznych UMŁ, p. Ewa Ściborska - Rzecznik Osób Niepełnosprawnych, p. Elżbieta Jaszczak - Zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z in. przedstawicielami, p. Iwona Jędrychowska - Dyrektor ds. marketingu Łódzkich Przewozów Regionalnych, Dzienny Ośrodek Terapeutyczny "Imbryk", Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr. 5 dla Dzieci Słabo Słyszących oraz Grupa Wolontarystyczna "Agrafka" z Pabianic.

 

Spotkanie poprowadziła p. Katarzyna Kubiak - koordynator wolontariatu i imprezy oraz Piotr Moneta - pracownik Stowarzyszenia "Pomost" i wolontariusz PPPW, którzy z humorem zapowiadali występujących oraz snuli barwne opowieści i anegdoty nt. wolontariatu "Centerka". Wyczytali również listy gratulacyjne od nieobecnych gości, którzy wsparli przedsięwzięcie, od p. Tomasza Kacprzaka z Łódzkiej Rady Miejskiej oraz p. Krzysztofa Kwiatkowskiego, Senatora RP.

 

"Spotkanie ze Sztuką III" zainaugurowało przemówienie przedstawiciela Zarządu Stowarzyszenia "Pomost", p. Katarzyny Leszczyńskiej, która przywitała zaproszonych gości i gratulowała inicjatywy. "Na pierwszy ogień" poszli gospodarze - wolontariusze PPPW "Centerko", którzy jako grupa taneczna "Go Pomost!" przygotowali energetyczny show artystyczny, tym razem w rytmach afro-salsa. Nowe choreografie jak zwykle zaskoczyły widownię, która entuzjastycznie przyjęła występ. Następnie pod kierunkiem p. Anny Tadeusiak, zaprezentowały się dzieciaki z Przedszkola Miejskiego nr. 208 w przedstawieniu pt. "Czerwony Kapturek". Spektakl bardzo spodobał się gościom, a także wolontariuszom, którzy co tydzień prowadzą zajęcia w przedszkolu :-) Pod opieką p. Cezarego Kurowskiego z 6 Domu Pomocy Społecznej, występ wokalny przygotował pensjonariusz Stanisław Myszyński, porywając wszystkich do wspólnego śpiewu przy "Ściernisku".

 

Następnie czas przyszedł na prezentację Integracyjnego Koła Pisarzy i Poetów "Kamena", działającego przy Klubie Dąbrowa. Tym razem wiersze koła przepięknie wyrecytowała p. Irena Rybak (wolontariuszka) w połączeniu z piosenkami w wykonaniu córki, Magdaleny. Trzeba przyznać, że Kamena z roku na rok zaczyna działać coraz prężniej, promując wolontariat artystycznych wśród społeczności lokalnej.

 

Po tej solidnej dawce doznań artystycznych, nadszedł moment na krótką przerwę. Kasia i Piotr zaprezentowali działania wolontariuszy w roku 2010 wraz z głównymi przesłaniami Europejskiego Roku Wolontariatu 2011. Zdjęcia, filmiki i prace "centerkowiczów" naprawdę zrobiły na każdym wrażenie!!!

 

W drugiej odsłonie zaprezentowały się śpiewające siostry-wolontariuszki: Wiesława Hildt oraz Elżbieta Róża Janka ze Studia "Integracja", których działalność społeczna jest już dobrze znana na terenie Łodzi. Nie zabrakło też innych popisów wokalnych - piosenek w wykonaniu Mariusza Cholewy z Domu Pomocy Społecznej dla Przewlekle Chorych pod kier. p. Zofii Wujkowskiej, pieśni operetkowych Towarzystwa Aktywizacji Muzyczno-Teatralnej Osób Niepełnosprawnych z p. Sylwią Maszewską na czele oraz kapeli podwórkowej seniorów III Domu Dziennego Pobytu "Nasza Przystań" p. Marii Piechoty. Część estradową zamknął zespół "Go Pomost!" z choreografią hip-hop oraz .... tort urodzinowy i głośne "100 lat" wyśpiewane przez wszystkich obecnych na sali :-)

 

Przemówień i ciepłych słów dla wolontariuszy i ich zasług nie było końca ..., a na "deser" słodki poczęstunek dla każdego oraz wspaniała wystawa prac plastycznych i rękodzieła artystycznego, przygotowana przez terapeutki zajęciowe ze Stowarzyszenia "Pomost" i ŚDS "Przystań". Nie zabrakło tu prac Przedszkola Miejskiego 208, V i VI Domu Pomocy Społecznej, III Domu Dziennego Pobytu, Domu Pomocy Społecznej dla Przewlekle Chorych oraz gospodarzy :-) Każdy mógł na własne oczy podziwiać pracę podopiecznych placówek i ich wolontariuszy, a także zasięgnąć fachowych informacji nt. działań w punkcie konsultacyjno-informacyjnych, obsługiwanym przez wolontariuszy. Warto też dodać, że każdy, kto włączył się w imprezę otrzymał specjalny prezent od "Centerka", ufundowany przez UMŁ, Łódzkie Przewozy Regionalne oraz portal "MMŁódź".

 

Ale niestety, wszystko kiedyś się kończy ... był czas na wspomnienia, refleksje, miło spędzony czas i integrację wszystkich wolontariuszy i ich koordynatorów, a także rozważania i plany na kolejne przedsięwzięcia. Miejmy nadzieję, że za rok znów spotkamy się w naszym gronie i głośno będziemy mówić o wolontariacie i jego odsłonach!!!

 

Mariusz Kołodziejski

tel.: 42 632 08 66

www.stowarzyszenie-pomost.org.pl (BPPW Centerko)

wolontariat.centerko@op.plGALERIA
Go Pomost! w akcji