oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

II Urodziny Punktu Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej "Centerko" Łódź 1.04.2010

wstecz

(aut. Magdalena Roman, Katarzyna Kubiak - Centerko; dps.pl 20.04.2010)

 

Impreza "Spotkanie ze sztuką" zorganizowana z okazji II urodzin Punktu Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej "Centerko", towarzysząca obchodom Europejskiego roku walki z ubóstwem i wykluczeniem społecznym, odbyła się w siedzibie Stowarzyszenia "Pomost" 1 kwietnia 2010 roku.

 

Na urodziny przybyli zaproszeni przedstawiciele współpracujących z nami instytucji, wolontariusze oraz sympatycy "Centerka".

 

Podczas części artystycznej zgromadzeni goście mogli podziwiać występy artystów z zaprzyjaźnionych placówek. Imprezę zainaugurował występ grupy tanecznej składającej się z wolontariuszy i przyjaciół "Centerka" prowadzonej przez kierownika Punktu Mariusza Kołodziejskiego. Jeszcze kilkakrotnie tego dnia mogliśmy oglądać ich występy w różnych układach choreograficznych: hip-hop, reggaeton oraz afro.

 

Sympatyczny, wywołujący promienny uśmiech na wszystkich twarzach występ dały również dzieci z Przedszkola Miejskiego 208, w którym zajęcia plastyczne prowadzą nasi wolontariusze.

 

Z Integracyjnego Koła Pisarzy i Poetów Kamena działającego przy Klubie Dąbrowa reprezentowały się dwie utalentowane panie Magdalena Rybak i Karolina Zgid. Wspaniałe występy wokalne Magdaleny Rybak mieliśmy okazję podziwiać już wielokrotnie na różnych imprezach organizowanych w Stowarzyszeniu "Pomost". Także tym razem piosenki w jej wykonaniu zachwyciły zgromadzonych gości. Natomiast Karolina Zgid zaprezentowała wiersze poetów Kameny. Bardzo miłym zaskoczeniem był podarowany przez panią Irenę Rybak wspaniały tort urodzinowy. Pani Irena działająca bardzo aktywnie zarówno w Towarzystwie Tam Ton jak i Kamenie niestety nie mogła uczestniczyć w uroczystości, dlatego prezent od niej wraz z serdecznymi życzeniami przekazała córka pani Magdalena Rybak.

 

Ze współpracującego z nami od samego początku istnienia Punktu 5 Domu Pomocy Społecznej wystąpiła grupa teatralna z programem "Powróćmy jak za dawnych lat". Ich energetyczny występ bardzo ożywił i rozbawił publiczność. Kolejnymi artystami, którzy gościnnie wzięli udział w "Spotkaniu ze sztuką" była grupa wokalna z Towarzystwa Aktywizacji Muzyczno-Teatralnej Osób Niepełnosprawnych Tam-Ton kierowana przez panią Sylwię Maszewską i pana Piotra Węgrzynowskiego.

 

Kolejny wspaniały występ dała pani Wiesława Hildt – wolontariuszka Tam-Ton i jednocześnie uczestniczka Domu Dziennego Pobytu "Nasza Przystań". Po wspólnym występie z panią Wiesławą, solo zaśpiewała również jej siostra pani Elżbieta Róża Janka - działająca w Studiu Integracja prowadzonym przez pana Krzysztofa Cwynara. Uroczyste wniesienie tortu urodzinowego zakończyło część artystyczną imprezy i goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

 

Wszyscy przybyli na uroczystość mogli także obejrzeć wystawę prac plastycznych i rękodzieła artystycznego wykonanego przez dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 208 pod kierunkiem pani Anny Tadeusiak i pani Małgorzaty Wąsik, podopiecznych 5 Domu Pomocy Społecznej pod kierunkiem pani Agnieszki Dinter i pani Anny Dzięgielewskiej oraz pani Ewy Grajety, podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Przewlekle Chorych pod opieką artystyczną pani Zofii Wujkowskiej, podopiecznych Domu Dziennego Pobytu "Złota Jesień" pod opieką artystyczną pani Anety Grzyb oraz uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy "Przystań" pod opieką artystyczną pani Zofii Brzezińskiej – Zięby.

 

W międzyczasie przybyli goście mogli wpisać się do księgi pamiątkowej oraz uzyskać informacje o działalności "Centerka" w prowadzonym przez wolontariuszy punkcie informacyjnym.

 

Impreza udała się dzięki zaangażowaniu pracowników ŚDS "Przystań", Stowarzyszenia "Pomost" oraz wolontariuszy, którzy całym sercem włączyli się w przygotowanie imprezy i przyjęcie gości.

 


 

GALERIA

(kliknij na miniaturę, by powiększyć)

5 DPS

Afro

Wystawa rękodzieła

Go Pomost!

Hip - hop

Magda Rybak

Tort - niespodzianka od Kameny

Podarki od gości

Prezentacja dokonań wolontariuszy

Prowadzące

Przedszkolaki

Publiczność

Punkt informacyjny

Tort urodzinowy

Towarzystwo Aktywizacji Muzycznej

Wolontariuszki w kuchni

Wolontariusze w akcji

Wystawa Przedszkola nr 208

Chłopaki z Go Pomost!

W przerwie między występami