oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

II Targi Rehabilitacji RehMedika w Sosnowcu

wstecz

(aut. Joanna Niedzielska - Exposilesia.pl 12.04.2010, dps.pl 12.04.2010)

 

 

II Targi Rehabilitacji RehMedika, które odbyły się w dniach 25-27 marca br. w Centrum Targowo-Wystawienniczym w Sosnowcu zgromadziły wystawców z branży zaopatrzenia i sprzętu ortopedycznego oraz producentów i dystrybutorów aparatury wykorzystywanej w fizjoterapii i kinezyterapii.


Targi i wiele towarzyszących im wydarzeń obejrzało blisko dwa tysiące zwiedzających, którzy mieli okazję zapoznać się m.in. z technikami terapeutycznymi wykorzystywanymi podczas warsztatów terapii zajęciowej z dziećmi. Największym zainteresowaniem gości cieszyła się konferencja "Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka - profilaktyka, diagnoza i terapia" zorganizowana przez Zespół Szkół Specjalnych nr 5 z Dąbrowy Górniczej.

Pierwszego dnia targów, podczas spotkania zorganizowanego przez Posła Marka Plurę, Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych, można było dowiedzieć się jakie zmiany wprowadzono w 2010 r. przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Odbyła się także konferencja wydawnictwa Elamed – "Leczenie Fizykalne Ran”. Targi zakończyła kolejna konferencja naukowa - "Niektóre aspekty badawczo-naukowe i diagnostyczno-terapeutyczne w rehabilitacji" zorganizowania przez wydział Fizjoterapii Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach. Podczas imprezy można było również spotkać się z Reprezentacją Kadry Narodowej Drużyny Rugby na Wózkach Inwalidzkich.

W tegorocznym otwarciu targów udział wzięli:

  • Marek Plura, Poseł, Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych
  • Maciej Szykuła, Wiceprezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
  • Marek Twardowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia
  • Krzysztof Kusiński, Z-ca Dyrektora Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych 

 

Także po raz drugi zorganizowano Konkurs dla Wystawców, który towarzyszył Targom Rehabilitacji RehMedika. Przyznano w nim następujące nagrody:

Medale Expo Silesia

  • za "Stab Controll 2P" - platforma stabilograficzna w wersji dwupłytowej dla firmy Koordynacja Mariusz Strzecha CQ Elektronik System Artur Świerc
  • za fotel pionizujący Cosi Chair Ambassador dla firmy „Reha-Activ" Rehabilitacja        

Wyróżnienia Expo Silesia

  • za "Balance Game Board II" - balansowa platforma treningowa dla firmy Koordynacja Mariusz Strzecha   CQ Elektronik System Artur Świerc
  • za STINGRAY - nowoczesny wózek spacerowy firmy R82 dla firmy Akson Spółka Jawna Padjasek-Krysowski

Korzystając z okazji uroczystości konkursowej, organizatorzy targów przyznali również medal specjalny Expo Silesia kwartalnikowi "Rehabilitacja w Praktyce" Wydawnictwa ELAMED za aktywne działania w zakresie promowania Targów Rehabilitacji RehMedika.

 

Już dzisiaj Organizatorzy zapraszają na kolejną edycję targów w dniach 24-26 marca 2011 r.

 


GALERIA