oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

Stowarzyszenie Pomost na Festiwalu Sztuk Wszelakich

wstecz

(aut. mat. nadesłany; dps.pl 29.12.2008)

 

Materiał nadesłany przez Mariusza Kołodziejskiego:

Tegoroczny Festiwal był dla nas wyjątkowo miłym przeżyciem. Jak zwykle, podczas wszystkich imprez festiwalowych panowała cudowna atmosfera – było mnóstwo śmiechu, pełno radości i wiele słów zachwytu. I to pomimo braku inicjatora i głównego organizatora Festiwalu, pana Staszka Średzińskiego. Niestety, na krótko przed rozpoczęciem uroczystości, uległ on groźnemu wypadkowi. Jednak można było odczuć jego duchową obecność podczas całego wydarzenia.

Już koncert otwierający Festiwal przyniósł pierwsze sukcesy – Ania otrzymała wyróżnienie w plebiscycie "Opiekun roku", a wolontariusze PPPW "Centerko" zostali uhonorowani "Grand Prix" za działalność artystyczną na rzecz osób niepełnosprawnych. Dziękujemy bardzo za te wyróżnienia! Nasza ciężka praca została w ten sposób doceniona, a to doda nam energii w naszych dalszych działaniach.

Podczas przeglądu Twórczości Teatralno-Estradowej zaprezentowała się nasza grupa taneczna "Go Pomost!". Pokazaliśmy znane już układy, które przyniosły nam sławę, ale i nową choreografię, która okazała się "perełką". Poproszeni o bis, tańczyliśmy dwukrotnie ten układ, utrzymany w konwencji "afro". Zostaliśmy nagrodzeni niemilknącymi brawami i dyplomem.

Wieczór tego samego dnia mogliśmy sami zaplanować, jako współorganizator Festiwalu. Postanowiliśmy podzielić się w tym czasie tym, co najbardziej kochamy – tańcem. Ania i Mariusz przygotowali warsztaty taneczne, oparte na salsie. Osoby, dla których było to całkowicie nowe doświadczenie, mogły powyginać ciało i poznać podstawowe kroki, a i dla pozostałych znalazło się kilka kroków i figur jeszcze nie znanych. Było dużo śmiechu i miła atmosfera!

Turniej Recytatorski i Poezji Śpiewanej również okazał się sukcesem dla naszych podopiecznych. Pomostowi twórcy poezji wywalczyli II miejsce, wspierani przez kolegów z Pomostu. Po długiem oczekiwaniu, poproszono nas do sali gdzie został odczytany werdykt. Wszyscy czekali na ta chwile z niepokojem – był to dla nas bardzo ważny moment. Zwycięzcy byli z siebie dumni i godnie przyjmowali gratulacje i słowa uznania.

Kolejny wieczór spędziliśmy z Kołem Pisarzy i Poetów Niepełnosprawnych "KAMENA". Z przyjemnością słuchaliśmy recytowanych wierszy i utworów muzycznych, pijąc herbatę i jedząc ciasto. Wielkim wydarzeniem tego wieczoru było pasowanie młodych poetów na członków KAMENY. Młodzi twórcy uroczyście przysięgali, że będą tworzyć małe i wielkie dzieła i że będą się nimi dzielić z innymi.

Podsumowaniem Festiwalu był wspaniały Koncert Pożegnalny. Uświetnili go swoimi występami podopieczni Łódzkiej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella. Tłumnie przybyli goście byli zachwyceni pokazem ich umiejętności tanecznych. Laureatom Turnieju Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej wręczono dyplomy i cudowne nagrody.

Z nostalgią wspominamy wspaniałe chwile spędzone razem podczas Festiwalu, niecierpliwie czekając na przyszłoroczny. Serdecznie dziękujemy całemu personelowi V Domu Opieki Społecznej za zaangażowanie i organizację tego cudownego wydarzenia!

 

 

Anna Bilska

Aneta Grzyb

Zofia Brzezińska-Zięba

PPPW CENTERKO