oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

Dom Pomocy Społecznej w Janowicach Wielkich

wstecz

(mat. nadesłany; dps.pl dodano 29.06.2006)

Kliknij, aby powiększyć!Janowice Wielkie to miejscowość malowniczo usytuowana u podnóża Rudaw Janowickich (pasmo gór wchodzące w skład łańcucha Karkonoszy), 15 km od Jeleniej Góry - stolicy tej części regionu. Pierwsze wzmianki o Janowicach sięgają 1367r., jest to więc jedna z najstarszych karkonoskich osad.

Położony tu Dom Pomocy Społecznej znajduje się w zabytkowych obiektach pałacowo–dworskich wybudowanych w 1608-1609r. przez Daniela von Schaffgotsch. W latach 1765-1945 posiadłość wraz z 10-hektarowym zabytkowym parkiem należała do hrabiowskiej rodziny Stalberg Graf von Wernigerode.

Kliknij, aby powiększyć!Od 1952 r pałac przekształcono w Dom Pomocy Społecznej dla intelektualnie niepełnosprawnych mężczyzn.

Obecnie zamieszkuje w nim 91 mieszkańców, którym zapewniamy całodobowe utrzymanie, opiekę medyczną oraz szeroki wachlarz zajęć rehabilitacyjnych: terapię zajęciową, muzykoterapię, hipoterapię, zajęcia teatralne, salę doświadczania świata, gimnastyczną oraz komputerową. Mieszkańcy najmniej sprawni, którzy nie są w stanie odwiedzać pobliskiego kościoła, mają do dyspozycji własną kapliczkę.

Kliknij, aby powiększyć!W przyległym do naszego Domu własnym parku można nie tylko spacerować, ale również organizować biesiady, ogniska (na specjalnie wydzielonym i przygotowanym terenie) czy zimą – atrakcyjne zjazdy saneczkowe.

Położenie Domu (bezpośrednie sąsiedztwo gór) sprzyja również leśnym i górskim przechadzkom.Posiadamy do dyspozycji mieszkańców dwa 9-osobowe busy.Liczne imprezy kulturalne, rekreacyjne, sportowe, wycieczki i coroczne turnusy rehabilitacyjne czynią Dom specjalnie atrakcyjnym i wyróżniają nas w gronie placówek o podobnym profilu działalności.

Kliknij, aby powiększyć!

Dzięki życzliwej atmosferze i przyjaznej postawie pracowników, nasi mieszkańcy znaleźli tu prawdziwy dom rodzinny. Odwiedzający ich krewni oraz goście mają możliwość noclegu w pokojach gościnnych udostępnianych na terenie Domu.

Kliknij, aby powiększyć!

Współpracujemy z domami o podobnym profilu w Danii, Holandii oraz Niemczech, przy czym wzajemna wymiana doświadczeń stanowi przyczynek do coraz to nowych działań przez nas podejmowanych. Osoby z kraju i zagranicy, które chciałyby nasz Dom odwiedzić, a może i pomóc w osiągnięciu jeszcze wyższego poziomu – serdecznie zapraszam.

Halina Rudnik
Dyrektor Domu Pomocy Społecznej
w Janowicach Wielkich

 

 

Kontakt:

Dom Pomocy Społecznej w Janowicach Wielkich

ul. Chłopska 1
58-520 Janowice Wielkie

tel. 0-75 75 15 213

e-mail: dps_jw58520@tenbit.pl

internet: www.dpsjanowicewielkie.pl/