oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

Spartakiada Osób Niepełnosprawnych dla Wszystkich

wstecz

Uzupełnieniem majowych akcji na rzecz integracji ogólnospołecznej osób niepełnosprawnych stała się Integracyjna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych dla Wszystkich przygotowana przez 5 Dom Pomocy Społecznej w Łodzi przy ulicy Podgórnej.

10 maja cały stadion Klubu Sportowego �Budowlani� w Łodzi rozbrzmiewał dźwiękami rozbawionych głosów i płynących z estrady melodii. Nie było można się nudzić. Każdy mógł uczestniczyć w zabawie. Aplikacje na styropianie, kręgle, mecz piłki nożnej, �łowienie� jabłek z wody, przeciąganie liny, to tylko nieliczne przykłady ciekawych zabaw.

Każdy uczestnik określonej formy zajęć otrzymywał kupon, na którym wpisywał swoje dane i który wrzucał do specjalnego pojemnika. Ile punktów zaliczył tyle otrzymywał kuponów.

Z pojemnika losowano drobne rzeczowe nagrody, ufundowane m.in. przez patrona imprezy Marszałka Województwa Łódzkiego.

Do zabawy przyłączyły się domy pomocy społecznej z Lodzi i województwa, przedszkola i szkoły z terenu Lodzi (zarówno publiczne jak i niepubliczne), zaprzyjaźnione stowarzyszenia, wolontariusze oraz duża liczba okolicznych mieszkańców. Na estradzie występowali znani artyści m.in. zespól �KRIM�, Luiza Wijata oraz Anna Łukasik.

Na koniec kiełbaska z grilla, wspólne tańce i śpiewy.

Najważniejsze jest jednak to, ze po raz kolejny przekroczono barierę dzielącą na co dzień osoby sprawne od niepełnosprawnych. A w tym przypadku, to osoby niepełnosprawne z pomocą swych opiekunów zorganizowały (po raz kolejny) zabawę dla całego środowiska. Udowodniono, ze tam gdzie dobra zabawa dla każdego, jakiekolwiek podziały po prostu nie istnieją.

5 DPS, ul. Podgórna - Łódź