oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

Dom Pomocy Społecznej w Sieradzu

wstecz

Kontakt:

Dom Pomocy Społecznej
ul. Armii Krajowej 34
98-200 Sieradz
Telefon (043) 827 69 80
Fax (043) 827 9 674
e-mail dps-sieradz@wp.pl
internet: www.dps-sieradz.com.pl

Nasz Dom położony jest w pięknej dzielnicy Sieradza, w zaciszu, na peryferiach miasta. Duża przestrzeń oraz nasłonecznienie z czystym powietrzem, z pięknie zaprojektowanym ogrodem letnim i zimowym, gdzie mieszkańcy mogą mile spędzać swój wolny czas � to jego niezaprzeczalne walory.

Kl;iknij, by powiększyć !Dom jest nowoczesnym obiektem bardzo dobrze wyposażonym, który stwarza komfortowe warunki do zamieszkania .

Dysponuje pokojami jedno- i dwuosobowymi, każdy z pełnym węzłem sanitarnym (kabina prysznicowa, umywalka, WC). Znajdują się w nim również pokoje dla osób niepełnosprawnych. Każdy pokój jest wyposażony w funkcjonalne meble i posiada balkon. W pokojach znajduje się sygnalizacja przywoławcza, gniazda TV kablowej i instalacji telefonicznej wewnętrznej (z lokalnej centrali telefonicznej).

Dom wyposażony jest w podjazdy dla osób niepełnosprawnych, jadalnię, pralnię, szwalnię, kaplicę, kawiarnię, świetlicę, pracownie terapii zajęciowej, ogród zimowy i letni, kort tenisowy, pole do mini golfa. W Domu jest możliwość do samodzielnego przygotowywania posiłków w podręcznych kuchniach na każdym piętrze.

Integralną częścią Domu jest ośrodek rehabilitacji wyposażony w sprzęt umożliwiający mieszkańcom rehabilitację w zakresie:

  • fizykoterapii,
  • kinezyterapii,
  • hydroterapii,
  • masażu leczniczego;

Ośrodek dysponuje również siłownią z pełnym zestawem przyrządów, węzłem sanitarnym i możliwością odnowy biologicznej (sauna) gdzie pod nadzorem fizykoterapeuty mieszkańcy mogą utrzymywać sprawność fizyczną.

Opieka zdrowotna świadczona jest zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach zdrowotnych w placówkach służby zdrowia na terenie miasta. Opieka pielęgniarska w naszym Domu sprawowana jest przez całą dobę.

Pracownia terapii - kliknij, by powiększyć !Dom w szerokim zakresie zajmuje się organizowaniem zajęć w czasie wolnym, pomocą w rozwiązywaniu problemów życiowych a zwłaszcza pomocą w adaptacji do nowych warunków.

Dom gwarantuje również opiekę pedagogiczną i psychologiczną. Zapewnia całodobowe wyżywienie oraz posiłki dietetyczne wg wskazań lekarza.

Domu stwarza mieszkańcom � osobom dorosłym, niepełnosprawnym - warunki do bezpiecznego i godnego życia, intymności, wolności oraz umożliwienie rozwoju osobowości.

Nasz Dom oferuje pomoc w duchu chrześcijańskiej miłości dla osób w podeszłym wieku, bez względu na ich wyznanie i światopogląd. Tworzymy w nim prawdziwie rodzinną, ciepłą atmosferę wspólnoty tak, aby mieszkańcy czuli się jak we własnym domu. Opieramy się na pracy wykwalifikowanego i doświadczonego personelu. Gwarantujemy sumienność i uczciwość realizacji obowiązków wynikających z opieki nad osobami starszymi. Dom jest jednostką pobytu stałego. Świadczy usługi bytowe, opiekuńcze, społeczne i religijne w formach i zakresie wynikających z indywidualnych potrzeb na poziomie obowiązującego standardu.