oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

Dom Pomocy Społecznej 'Dom Kombatanta' w Lublińcu

wstecz

Trzeba cieszyć się życiem, dopóki ono trwa. Aby podtrzymać radość i zadowolenie z życia, także w tym często trudnym okresie jego jesieni pracuje nasz dom. Wszyscy nasi pracownicy oraz mieszkańcy starają się stworzyć wspólnotę ludzi połączonych jednym celem, jakim jest dobro i zadowolenie człowieka starszego.

Dom Pomocy Społecznej "Dom Kombatanta" położony jest w malowniczej okolicy, na skraju lasu, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Grunwaldzkiego.

Nasi podopieczni mieszkają w pokojach jedno, dwu i trzyosobowych z łazienką i balkonem. Wykwalifikowany personel zapewnia całodobową opiekę mieszkańcom.

W naszym domu znajdują się gabinety lekarskie wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny.

Dobrze wyposażone gabinety fizykoterapii i sala gimnastyczna pozwalają na właściwą dbałość o sprawność fizyczną naszych seniorów.

Pomoc w załatwianiu spraw bytowych jak również urzędowych i osobistych zapewniają pracownicy socjalni i opiekunki.

Biblioteka zapewnia mieszkańcom codzienny dostęp do aktualnej prasy oraz do stale powiększanego księgozbioru o zróżnicowanej tematyce. Na terenie Domu działa kawiarnia oraz dobrze zaopatrzony sklepik.

Zespół kulturalno-oświatowy dba o zaspokojenie potrzeb kulturalnych mieszkańców organizując wieczorki, wycieczki, zabawy, imprezy artystyczne.

W naszym domu działa zespół śpiewaczy "Złota Jesień", mieszkańcy redagują czasopismo "Wiarus".

Znalezienie spokoju i zaspokojenie potrzeb duchowych możliwe jest w kaplicy.

Nasz dom posiada wolne miejsca stałego pobytu dla osób w podeszłym wieku, w tym dla osób niepełnosprawnych, przewlekle chorych, z chorobą Alzheimera.

Kontakt:

Dom Pomocy Społecznej "Dom Kombatanta"
ul. dr E. Cyrana 10
42-700 Lubliniec

tel. [0-34] 356 40 04, 356 40 05, 356 41 92

e-mail: dpskombatant15@wp.pl
Adres internetowy: http://www.lubliniec.starostwo.gov.pl/kombatant