oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

Centrum Informacyjne dla Osób Niepełnosprawnych w Warszawie

wstecz

Centrum Informacyjne dla Osób Niepełnosprawnych w Warszawie

Zadaniem Centrum jest pomoc w znalezieniu informacji dotyczących edukacji, rehabilitacji, ulg i uprawnień, sprzętu rehabilitacyjnego, systemu orzecznictwa i obowiązujących aktów prawnych. Na pytania dot. spraw osób niepełnosprawnych odpowiadają: pracownicy socjalni, prawnik i psycholog.

Centrum Informacyjne dla Osób Niepełnosprawnych przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Integracji działa już od lutego 2003 roku.

Do Centrum mogą się zgłosić:

  • osoby niepełnosprawne, ich rodziny oraz opiekunowie,
  • organizacje pozarządowe zajmujące się tematem związanym z niepełnosprawnością,
  • nauczyciele, studenci, dziennikarze, urzędnicy,
  • oraz wszyscy, którzy interesują się problemami wynikającymi z niepełnosprawności.

W ramach działania Centrum funkcjonuje portal internetowy www.niepelnosprawni.info. Można na nim znaleźć informacje o aktualnych wydarzeniach, obowiązujące akty prawne, porady, historie życia niepełnosprawnych oraz praktyczne wskazówki dotyczące codziennego życia z niepełnosprawnością (np. gdzie szukać pomocy wolontariusza, z jakiego programu PFRON-u skorzystać, jakie są formy edukacji internetowej, gdzie odbywają się kursy prawa jazdy dla niepełnosprawnych kierowców i wiele innych).

Centrum Informacyjne czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10-16. W tych godzinach dyżurują pracownicy socjalni.

Psycholog pełni dyżur w środy. Czas przeznaczony na spotkanie wynosi 60 minut, możliwe są maksymalnie 3 wizyty. Psycholog nie prowadzi terapii. Dokładny termin spotkania, bądź godzinę konsultacji telefonicznej ustalają pracownicy socjalni.

Prawnik pełni dyżur we czwartki. Czas przeznaczony na wizytę wynosi 30 minut. Dokładny termin spotkania, bądź godzinę konsultacji telefonicznej ustalają pracownicy socjalni.

Pracownicy Centrum nie podejmują interwencji w imieniu klientów, natomiast wskazują instytucje, do których klienci powinni się zwrócić.

Pracownicy Centrum odpowiadają na listy e-mailowe oraz listy przysłane pocztą tradycyjną. Czas odpowiedzi na list pocztowy wynosi trzy tygodnie, na list e-mailowy, trzy dni.

Kontakt:

Telefon: (22) 831 85 82, 831 01 39
E-mail: centrum@niepelnosprawni.info
Adres: ul. Dzielna 1, 00-162 Warszawa

 

oprac. dps.pl / ops.pl angoc