oprogramowanie komputerowe arisco reklama: PRODUCENT OBUWIA PROFILAKTYCZNEGO WAŁĘSA & PALUCH s.c.

Domy Prawo O DPS, Kontakt

BezBarier.pl - portal z ofertami pracy dla niepełnosprawnych z woj. zachodniopomorskiego (dodane 11.2003)

wstecz

BezBarier.pl to portal, w którym zamieszczane są oferty pracy dla niepełnosprawnych z województwa zachodniopomorskiego. Z usług strony korzystają także firmy, które poszukują pracowników

Inicjatorem działającej od ponad miesiąca strony jest szczecińska firma BTC sp. z o.o., na co dzień zajmującą się doradztwem w dziedzinie informatyki i zarządzania. Jej właściciele wpadli na pomysł projektu "Przedsiębiorczość bez barier" rok temu. Uruchomienie portalu było możliwe dzięki dotacji z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, która ogłosiła konkurs na wspieranie przedsiębiorczości.

- Niepełnosprawnym trudno znaleźć pracę. Nie mają też większego wsparcia w tym zakresie - mówi Paweł Niewiadomski z firmy BTC. - Dlatego budujemy dla nich szeroką bazę danych. Na razie jest w niej kilka ofert, np. dla informatyków. Chcemy też pobudzać przedsiębiorczość wśród niepełnosprawnych. Dlatego na stronie są listy dyskusyjne, forum, sondaże itp.

Oprócz ofert pracy na stronie umieszczone są też informacje o instytucjach zajmujących się tematyką osób niepełnosprawnych w regionie zachodniopomorskim. Dostępna jest m.in. pełna lista adresów ośrodków pomocy społecznej, a także stowarzyszeń i fundacji.

- Portal ma bowiem ułatwić także szukanie organizacji pomagających osobom poszkodowanym przez los w codziennych problemach - wyjaśnia Niewiadomski.


Uwaga! DPS Forum miał problemy z otwarciem strony http://www.bezbarier.pl - miejmy nadzieję, ze to zbieg okoliczności...