oprogramowanie komputerowe arisco

Domy Prawo O DPS, Kontakt

KATALOG DOMÓW POMOCY SPOŁECZNEJ

Zapraszamy do naszego katalogu DPS-ów. Tylko tutaj znajdziesz wszystkie niezbędne do podjęcia decyzji informacje. Dodatkowo, dzięki zintegrowaniu systemu do ewidencji mieszkańców DOM ARISCO z bazą portalu, zawsze masz pewność, że liczba wolnych miejsc w DPS-ie jest AKTUALNA! Tego nie znajdziesz nigdzie indziej...

ZADAJ PYTANIE

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wykupieniem pakietu danych w katalogu Domów Pomocy Społecznej lub macie Państwo dodatkowe pytania związane z katalogiem, prosimy o wypełnienie formularza celem przekazania go Działowi Sprzedaży ARISCO. Skontaktujemy się z Państwem i udzielimy szczegółowej informacji.

NEWS

Wielkie straty po pożarze[2018-07-18]
Pożar OREW w Katowicach-Giszowcu to prawdopodobnie podpalenie. Ogień spowodował ogromne straty. Do pożaru doszło oszło w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym im. dr Marii Trzcińskiej-Fajfrowskiej, który dawniej był Dziennym Domem Opieki dla Dzieci Specjalnej Troski.
Jakub Lelewicz - Dziennik Zachodni
Gliwice zadowolone[2018-07-18]
Są pierwsze efekty postulatów dotyczących problemów osób z niepełnosprawnościami, zgłoszonych przez Powiat Gliwicki do miejscowych parlamentarzystów. Powiat jest zadowolony ze zwiększenia dofinansowania warsztatów terapii zajęciowej, a także ze zmian w algorytmie przyznawania środków przez PFRON.
Starostwo Powiatowe w Gliwicach
CBA wyjaśni, co jest uczciwe[2018-07-18]
Do Centralnego Biura Antykorupcyjnego wystąpił dyrektor DPS w Prudniku. Poprosił o przeszkolenie swoich pracowników. Za poprzedniego kierownictwa w placówce tej doszło do nadużyć finansowych, których finałem były skazujące wyroki sądowe. Nieczęsto zdarza się, aby samorządy lokalne, czy podległe im instytucje z własnej inicjatywy zgłaszały się do CBA.
Jan Poniatyszyn - Radio Opole
Łóżka rehabilitacyjne dla DPS w Sandomierzu[2018-07-17]
17 elektrycznych łóżek rehabilitacyjnych, wyposażonych w specjalistyczne materace otrzymał Dom Pomocy Społecznej w Sandomierzu. Sprzęt przekazała Fundacja TV Puls „Pod Dębem”. Łączna wartość otrzymanej darowizny wyniosła ponad 85 tysiące złotych. Dyrektor placówki Adam Bodura przypomina, że jest to pierwsza pomoc jaką placówka otrzymała od darczyńcy z zewnątrz.
Klaudia Tajs - Echo Dnia
Niewidomi obejrzą obrazy[2018-07-17]
Niewidomi zobaczyli już "Damę z łasiczką" czy "Zawieszenie dzwonu Zygmunta". Zamiast kolorów słyszeli fortepian. Naukowcy z Politechniki Łódzkiej opracowali system, który pozwala odczytywać obraz za pomocą dźwięku.
Aleksandra Pucułek - Gazeta Wyborcza
Serwis z informacjami o udogodnieniach[2018-07-17]
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uruchomiła serwis zawierający informacje o audycjach telewizyjnych, które posiadają udogodnienia dla osób niedowidzących lub niedosłyszących. Serwis program.krrit.gov.pl prezentuje listę audycji oraz daje możliwość wyszukania konkretnego programu, pory emisji i nadawcy.
nb - Wirtualnemedia.pl
Nasze państwo nie chce tego słyszeć[2018-07-16]
Na piętrze budynku przy ul. Beskidzkiej w Chorzowie codziennie odbywa się terapia, słuchanie muzyki, malowanie. Słychać śmiech na przemian z krzykami, uderzaniem głową o ścianę i próbami samobójczymi. Szkoda, że nasze państwo nie chce o tym wiedzieć. Pisk słychać już przy furtce. Im bliżej Dziennego Domu Pobytu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, tym bardziej dzwoni w uszach.
Michalina Bednarek - Wyborcza.pl
Na plaży w Skępem[2018-07-16]
Na plaży miejskiej "Sprężynki" w Skępem niewidomi i niedowidzący z powiatu lipnowskiego wraz ze swoimi opiekunami, uczestnicy lipnowskich WTZ oraz skępscy emeryci, renciści i inwalidzi spotkali się na corocznej plenerowej akcji integracyjnej Polskiego Związku Niewidomych. Cykliczne biesiady integracyjne nad jeziorem stały się tam już tradycją.
Lidia Jagielska - Gazeta CLI
Apel o większe pieniądze dla dps-ów[2018-07-16]
Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji Samorządowych apeluje o zwiększenie udziału środków pochodzących z budżetu państwa w kosztach utrzymania osób przebywających w domach pomocy społecznej. Samorządowcy chcą wprowadzenia rozwiązań prawnych umożliwiających egzekucję opłat na pobyt w dsp-ach z nieruchomości pozostałych po podopiecznych.
pt - Portalsamorzadowy.pl
Znowu walka o dostępność[2018-07-13]
Najpóźniej do 2020 r. wszystkie strony i serwisy administracji rządowej i samorządów mają być w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnościami - zakłada przygotowany przez Ministerstwo Cyfryzacji projekt ustawy o dostępności cyfrowej, który trafił właśnie do konsultacji społecznych. Projekt przewiduje kary finansowe, więc może strony naprawdę staną się dostępne.
js/woj - PAP

LOGOWANIE

PREZENTACJE

Polecamy


KATALOG FIRM

Chcesz dodać ofertę swojej firmy?
Przeglądaj katalog w poszukiwaniu firm
Supervision E. Borgiel i sin Sp. Jawna Troska, której nasi Seniorzy potrzebują i niezależność na którą zasługują. "Amber Zdrowie i Bezpieczeństwo" Czy... czytaj dalej

KAMENA

ROZRYWKA