oprogramowanie komputerowe arisco

Domy Prawo O DPS, Kontakt

KLUBY

RADAR

ANKIETA

Która z partii politycznych reprezentuje w największym stopniu Twoje poglądy?
Prawo i Sprawiedliwość
Platforma Obywatelska
Kukiz'15
Nowoczesna
Ugrupowania lewicowe (SLD, Razem, Zieloni)
inna

Ośrodki pomocy

Wybrane tematy:

KATALOG DOMÓW POMOCY SPOŁECZNEJ

Zapraszamy do naszego katalogu DPS-ów. Tylko tutaj znajdziesz wszystkie niezbędne do podjęcia decyzji informacje. Dodatkowo, dzięki zintegrowaniu systemu do ewidencji mieszkańców DOM ARISCO z bazą portalu, zawsze masz pewność, że liczba wolnych miejsc w DPS-ie jest AKTUALNA! Tego nie znajdziesz nigdzie indziej...

ZADAJ PYTANIE

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wykupieniem pakietu danych w katalogu Domów Pomocy Społecznej lub macie Państwo dodatkowe pytania związane z katalogiem, prosimy o wypełnienie formularza celem przekazania go Działowi Sprzedaży ARISCO. Skontaktujemy się z Państwem i udzielimy szczegółowej informacji.

NEWS

Anielski dom pomocy u Sióstr od Aniołów[2018-03-23]
W spokojnej okolicy w Jeżowem-Kowalach, powstało Anielskie Centrum Integracji pod patronatem Matki Bożej Królowej Aniołów z Gietrzwałdu. Na jednym podwórku znajduje się Anielskie Przedszkole Integracyjne i Dom Pomocy Społecznej. Zgromadzenie Sióstr od Aniołów informuje, że planowany czas rozpoczęcia działalności Domu Pomocy Społecznej to maj 2018 roku.
Zdzisław Surowaniec - Echo Dnia
Monachium uczci ofiary żydowskiego domu opieki[2018-03-23]
Podpalenie żydowskiego domu opieki przy Reichenbachstrasse było w 1970 roku jednym z wielu aktów terroru przeciwko społeczności żydowskiej. Zginęło wówczas siedem osób - ofiar Holocaustu, a sprawców nigdy nie odnaleziono. Dzisiaj miasto Monachium chce tragedię włączyć do swojego dziedzictwa historycznego. Pojawią się specjalne imprezy okolicznościowe i tablica pamiątkowa.
Dominik Hutter - Süddeutsche Zeitung
Nagroda za nagrodą[2018-03-23]
Dom dla seniorów w szwedzkim Örebro zbiera nagrodę za nagrodą za rozwiązania architektoniczne. Autorki projektu Linda Björn i Susanne Ramel nazwały go The Gardens. Nie ma w nim długich korytarzy, przestrzeń kuchni jest otwarta, wszędzie dominuje prawdziwe drewno i nie brakuje powierzchni zielonych. Tam seniorom chce się żyć!
Tvarchitect.com
Czy mobbing był przyczyna odwołania dyrektorki DPS?[2018-03-22]
Wiele wskazuje na to, że stosowanie mobbingu było przyczyną odwołania dyrektorki DPS przy ulicy Grabowieckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Odwołano ją niedługo po kontroli Państwowej Inspekcji Pracy, sprowokowanej doniesieniami o poniżaniu, wyśmiewaniu, groźbach i faworyzowaniu tych pracowników, którzy podporządkowali się szefom. "Szefom" - bo chodzi także o przełożonych niższego szczebla.
Anna Śledzińska - Echo Dnia
Akcja informacyjna policji[2018-03-22]
Sierż. Patryk Klekot wraz z asp.szt. Adamem Brenzakiem spotkali się w ubiegłym tygodniu z podopiecznymi oraz pracownikami Domu Pomocy Społecznej w Świętochłowicach. Celem spotkania było omówienie karty praw i obowiązków mieszkańca domu pomocy oraz przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. W spotkaniu udział wzięło ponad 50 osób.
Sylwia Gerlaczek - Swiony.pl/ KMP Świętochłowice
Inspektor ochrony danych od maja[2018-03-22]
Od 25 maja wszystkie podmioty sektora publicznego będą zobowiązane do posiadania inspektora ochrony danych i udzielania mu wsparcia w zakresie wykonywania zadań – przypomina Generalny Inspektor Danych Osobowych. Obowiązek wyznaczenia inspektora ochrony danych, będą miały, m.in: jednostki samorządu terytorialnego oraz ich związki oraz inne państwowe lub samorządowe osoby prawne.
kic - PAP
Ofiary po ataku nożem[2018-03-21]
Sprawca i ofiara zginęli podczas ataku nożownika w domu opieki dla seniorów w Dreźnie (Niemcy). Opiekun rzucił się z nożem na 37-letnią kobietę odwiedzającą swoją babcię w placówce. Sam następnie rzucił się z okna. Zabójca miał bardzo dobrą opinię i był wieloletnim pracownikiem domu. Motyw zbrodni nie jest na razie znany.
AFP/Frankfurter Allgemeine Zeitung
Wróciliśmy z jednym medalem[2018-03-21]
Niepełnosprawni Polacy, którzy brali udział w zimowych igrzyskach paraolimpijskich w Pjongczangu, wrócili już do kraju. "Biało-Czerwoni" przywieźli jeden medal - brązowy. Krążek zdobyty przez Igora Sikorskiego w slalomie gigancie to 45. medal paraolimpijski w historii dla Polski.
PAP/Interia - Eurosport.interia.pl
Za pieniądze z Unii Europejskiej[2018-03-21]
Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej w partnerstwie ze Szczawnicą, Czorsztynem i Łapsze Niżne realizuje projekt Pienińskich Domów Dziennego Pobytu. Seniorzy z trzech pienińskich gmin już korzystają z wyremontowanych i dostosowanych do ich potrzeb placówek, gdzie przygotowano dla nich innowacyjny program - animowany przez personel, działający zgodnie z najwyższymi standardami opieki.
amk - PAP
Misterium przed Wielkanocą[2018-03-20]
Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Rudniku nad Sanem przygotowali Misterium Męki Pańskiej. Wystawiono je w Centrum Caritas. Miało formę teatru światłocieni. Role z ukrzyżowania Jezusa odegrało ponad 30 niepełnosprawnych aktorów aktorzy w wieku od 20 do ponad 60 lat oraz kilku opiekunów.
Zdzisław Surowaniec - Echo Dnia

LOGOWANIE

PREZENTACJE

Polecamy


KATALOG FIRM

Chcesz dodać ofertę swojej firmy?
Przeglądaj katalog w poszukiwaniu firm
Supervision E. Borgiel i sin Sp. Jawna Troska, której nasi Seniorzy potrzebują i niezależność na którą zasługują. "Amber Zdrowie i Bezpieczeństwo" Czy... czytaj dalej

KAMENA

ROZRYWKA